Ostali sportovi

Srebro Možnika u Mariboru

Maja Giljanović • nedjelja, 09.05.2010.

Hrvatski reprezentativac Marijo Možnik na preči je na 43. Šalamunovom memorijalu u Mariboru osvojio srebrnu medalju iza Slovenca Aljaža Pegana. Marko Brez je na petom ovogodišnjem Svjetskom kupu osvojio 10. mjesto u kvalifikacijama konja s hvataljkama.

Srebrnu medalju na 43. izdanju Šalamunovog memorijala u vježbi na preči osvojio je hrvatski reprezentativac Marijo Možnik. Zagrepčanin je u kvalifikacijama zaslužio ocjenu 14,750 i pole-poziciju, u finalu je dobio još i bolju ocjenu (14,950), ali je skliznuo na drugo mjesto iza izvrsnog Aljaža Pegana. Slovenac je u kvalifikacijama dobio 14,200, ali u finalu je zaradio 15,500 i okitio se zlatnom medaljom.

Marko Brez je na konju s hvataljkama svoj nastup završio u kvalifikacijama, ocjena 11,600 donijela mu je 10. mjesto, a za finale je bilo potrebno najmanje 12,500 (Ornek).

Podij su uz Pegana, Možnika i Samuela Piaseckog na preči izborili i Kas van Weelden (14,600), Rok Klavora i Carlo van Minde na parteru, Sašo Bertoncelj (15,150), Donny Truyens i Zoltan Kallai na konju s hvataljkama, Gregor Saksida (14,400), Daniel Kamenicky i Fabian Leimlechner na karikama, Jevgenijs Sapronjenko (15,812), Peter Marjan i senzacionalni europski prvak iz Birminghama Tomi Tuuha na preskoku te Piasecky (14,500), Leimlechner i Andrej Neczli na ručama.

Teja Belak (13,500), Marya Kroonen i Jana Sikulova najbolje su na preskoku, Sikulova (13,350), Kroonen i Marlies Ryken na razboju, Ryken (13,700), Renata Toth i Kroonen na gredi te Kroonen (13,300), Tunde Csillag i Sikulova na tlu.

Šesti Svjetski kup na rasporedu je 14. i 15. svibnja u Moskvi.