Vodeni sportovi

Medveščak slomio otpor Jadrana

Maja Giljanović • četvrtak, 13.05.2010.

Majstoricu su u drugoj utakmici doigravanja prvenstva Hrvatske za plasman od petog do osmog mjesta izborili vaterpolisti Medveščaka. Splićani su pružali odličan otpor, ali su posustali sredinom treće četvrtine, nošeni podrškom s tribina igrači Ivana Asića na koncu su slavili 13:11 i seriju vratili na Poljud.

MEDVEŠČAK - JADRAN 13:11 (5:4, 3:3, 5:2, 0:2)

Zagreb, druga utakmica play-outa
Suci: Štampalija (Tribunj) i Goreta (Šibenik)

MEDVEŠČAK: Selem, Burić, Kolar 1, Čule 1, Jakovac 3, Zeljak 2, Tomašić 2, Milaković 2, Vegar, Geratović, Ćuk 1, Dragčević 1, Kavur, Blažević. Trener: Ivan Asić

JADRAN: Škiljo, Franičević 3, Vukić, Brnas, Bezić, Pleić, Popović, Vuleta 1, Kuzmanić 1, Perić 2, Banovac 2, Matutinović 1, Vlaić, Hutten. Trener: Mirsad Zajmović

Igrač više: Medveščak 7/14, Jadran 6/13

Peterci: Medveščak -, Jadran 1/1

Gosti iz Splita u drugoj su se utakmici doigravanja za plasman od petog do osmog mjesta postavili čvrsto, u jednom trenutku prve četvrtine su i vodili (2:1), ali su je golom Ćuka iz napada s igračem više izgubili 4:5. Početkom druge četvrtine Medveščak se prvi put odvojio na +2 (Čule), ali jadranaši ne odustaju i prvo poluvrijeme završava samo golom prednosti za medvjede (8:7).

Odluka o pobjedniku je pala u trećoj četvrtini, Trpimir Jakovac postiže tri gola uzastopce i Medveščak odvodi na 11:7 i koliko god se Splićani predvođeni trostrukim strijelcem Franičevićem nisu predavali (približili su se sredinom četvrtine na -2), toliko do preokreta nisu mogli.

Žalili su se gosti i na sudački kriterij, suci Štampalija i Goreta zbog tri osobne su isključili Popovića, ali gola statistika govori da mogu žaliti samo za propuštenim napadima s igračem više (6/13) i popraviti realizaciju do srijede i majstorice na Poljudu.