1. Hrvatska nogometna liga, 30. kolo, 13.05.2010, 17:00 h, Čakovec, Stadion SRC Mladost, gledatelja: 200
Suci: Fran Jović (Zagreb), Volf (Rijeka), Kezele (Rijeka)

Ivana Strahija • četvrtak, 13.05.2010.

Prvu pobjedu na domaćem travnjaku ovog proljeća Međimurje je upisalo u posljednjem kolu. Prekasno da bi se nešto na tablici promijenilo, ali je razveselilo navijače.

Domagoj Krajačić
72'
18
Tomislav Levačić
78'
24
Edvin Škrijelj
81'
Luka Gusić
46'
28
Ivan Baković
46'
11
Zeni Husmani
75'
Branko Karačić

Dobro su domaći ušli u utakmicu i konstantno u prvih 45 minuta držali pritisak na mrežu vratara Slavice. Darmopil, Vuka, Eliomar i Golubović izazivaju šibenskog čuvara mreže, koji se hrabro bori s gužvom pred svojim golom. Pokušao je zauzvrat domaćeg golmana Mađarića ugroziti Bloudek, koji ipak nije dorastao danas raspoloženoj obrani Međimurja.

Kad su zaključili da su se dosta loptali, Međimurci zabijaju pogodak. U 33. minuti Lesjak je pucao, vratar Slavica odbio loptu, a Valentić s odbijenom loptom zatresao mrežu iza nespretnog i nesretnog vratara Šibenika.

Ni punu minutu nakon prvog pogotka još jednom se tresla mreža Šibenika, a na semaforu se rezultat promijenio u 2:0. Netko do Šibenčana gubi loptu, dobro je zahvaća Vuka i vraća Goluboviću. On pronalazi Lesjaka, a mladi je Međimurac ovog puta precizan.

Do kraja poluvremena vidjeli su domaći navijači i 3:0. Melnjak je dobro centrirao za Vuku, a on nema baš nikakvih problema s time da matira vratara Slavicu.

Drugo poluvrijeme Šibenik započinje s dvije izmjene, a slabu igru gostiju trener Karačić pokušava promijeniti uvevši Gusića i Bakovića umjesto Vidića i Dajića. To Šibeniku međutim nije ni malo pomoglo.

U 55. minuti golman Slavica srušio je domaćeg Vuku u svom kaznenom prostoru, a siguran izvođač bio je Golubović za 4:0. Do kraja utakmice treba spomenuti još odlični udarac iz daljine mladog Levačića, koji je tek desetak minuta do posljednjeg zvižduka ušao u igru, ali loptu ispod vratnice izvlači vratar Šibenika.