1. Hrvatska nogometna liga, 30. kolo, 13.05.2010, 17:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 1.000
Suci: Damir Batinić (Osijek), Mergeduš (Nova Gradiška), Dević (Koprivnica)

Bernard Jurišić • četvrtak, 13.05.2010.

Hajdukovi nogometaši u posljednjem su kolu ipak uspjeli osigurati "alternativni cilj" i uz osvojeni kup osigurati poziciju doprvaka. Croatia iz Sesveta povela je u prvom dijelu, no Splićani su s pet pogodaka ostvarili cilj...

Marko Puškarić
58'
15
Krunoslav Čičak
67'
5
Ivan Lovrić
78'
Stanko Poklepović

Hajduk je s pet pogodaka završio sezonu i poslao Croatiju iz Sesveta u drugoligaško društvo. S obzirom da je Cibalia izgubila u Osijeku, splitski je klub prvenstvo završio na drugom mjestu, s četiri boda zaostatka za Dinamom i tek sad može žaliti za propustima u katastrofalnoj jesenskoj polusezoni.

Ozljedama i temperaturom prorijeđeni "bili" bez problema su se obračunali sa Sesvećanima, iako se u prvom dijelu činilo da bi i u svom drugom gostovanju protiv Croatije Hajduk mogao ostati kratkih rukava. Početak je pripao Hajduku, no poveli su domaćini.

Ibričić opet najkorisniji

Sjajna sezona je iza Senijada Ibričića i na klupskoj i na reprezentativnoj sceni. Najbolji igrač Hajduka sezonu je završio sa 17 postignutih pogodaka i pet asistencija i uvjerljivo osigurao svoj drugi naslov najkorisnijeg igrača 1. HNL u bodovanju Sportnet Managera.

Igrala se 27. minuta kad je Matias Zubak potegnuo s ruba kaznenog prostora i pogodio za 1:0. Dvije minute kasnije Pejić je mogao udvostručiti domaće vodstvo, no debitant na vratima Hajduka, 19-godišnji Dante Stipica, vrlo dobro je reagirao.

No, nisu Sesvećani uspjeli odnijeti prednost na odmor. Hajdukov spasitelj ove sezone svoj je dio odradio i u zadnjem kolu. U 42. minuti lijepo je iz slobodnog udarca prevario Banovića i izjednačio na 1:1

Hajduk je u drugo poluvrijeme krenuo odlučnije, pa je već u 50. minuti stigao potpuni preokret. Tomasov je proigrao Florina Cernata, koji je ušao u kazneni prostor i fino plasirao loptu u mrežu za vodstvo Hajduka.

Primirili su se Splićani nakon vodstva, a Sesvećani nisu imali snage ni ideje kako opet zaprijetiti Splićanima. Igralo se na sredini terena do 78. minute, kad je Ibričić proigrao Čopa, kojeg domaći stoperi ruše u kaznenom prostoru. "Ibro" je izveo kazneni udarac, vratar Banović ga je odbio, ali samo do najboljeg igrača Hajduka, koji iz popravnog sprema loptu u mrežu za 1:3.

Utakmica je u tom trenutku bila riješena, a s obzirom da je Osijek vodio 2:0 protiv Cibalije, Hajdukovci su bili sigurni da će sezonu završiti na drugom mjestu. To kao da ih je inspiriralo na novi pritisak prema sesvetskim vratima i pravu kišu pogodaka u posljednje četiri minute.

Najprije je u 88. minuti Oremuš sve pripremio za Duju Čopa, kojem je preostalo samo efektno poslati loptu u mrežu s pet metara. Samo minutu kasnije mladi Hajdukov vratar Stipica griješi u istrčavanju, promašuje loptu, a iskusni Pero Pejić ušetava se s loptom u mrežu za 2:4.

Točku na ovu sezonu, bač kako je i bilo prikladno, u prvoj minuti sudačke nadoknade stavlja najbolji Hajdukovac, ali i najkorisniji igrač 1. HNL Senijad Ibričić svojim trećim, a Hajdukovim petim pogotkom.

Splitski je klub tako završio sezonu s osvojenim kupom i drugim mjestom u prvenstvu, što se na kraju ne može proglasiti neuspjehom. Jedino za čim Hajduk može žaliti jest puno prosutih bodova protiv "malih" klubova, koji su ga na kraju koštali prigode da se do zadnjeg kola s Dinamom bori za naslov prvaka.

• Obrisan korisnik14.05.2010. u 03:45
    uvik kad si tužan i kad nemaš kamo poći.........
  • Obrisan korisnik14.05.2010. u 02:27
    Sve je dobro sto se dobro svrsi,Hajduk je imao cijelu godinu nista nego krize,kako igracke tako i trenerske.Ipak,na kraju,kvaliteta kluba je dosla na povrsinu.Samo naprijed,Bili,ja sam uvijek uz moga Hajduka!!!!
  • Obrisan korisnik14.05.2010. u 01:26
    trebalo bi i dinamu (kad vec nemoze cico ili zajec) i hajduku stranca
  • Obrisan korisnik14.05.2010. u 00:41
    Da je još dva kola do kraja,bili bi prvaci.Treba ostavit Špacu i nikog ne prodavat.
  • Obrisan korisnik13.05.2010. u 21:50
    Sirotinjo bozja di cete vi igrat Ligu prvaka.. Treba prvo osvojit HNL, a ni to ne mozete.