1. Hrvatska nogometna liga, 30. kolo, 13.05.2010, 17:00 h, Koprivnica, Gradski stadion, gledatelja: 1.800
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Olujić (Zagreb), Tomić (Zagreb)

Sportnet • četvrtak, 13.05.2010.

Varteks je zahvaljujući strijelcu pobjedonosnog pogotka Filipu Škvorcu došao do pobjede u Koprivnici i tako dospio na deseto mjesto prvenstvenog poretka...

Vrlo su efikasnu utakmicu na Gradskom stadionu u Koprivnici odigrali Slaven Belupo i Varteks. Koprivničani su nastupili rasterećeni, a Varaždinci su još uvijek razmišljali o 14. mjestu, licencama, ligi 16, ligi 12 i ostalim čarima koje trenutačno nudi hrvatski prvoligaški nogomet.

Nešto konkretnije susret su otvorili gosti, a to im se isplatilo nakon samo 13 minuta igre, kada je Dino Škvorc postigao prvi gol na susretu, svoj ukupno drugi u sezoni. Mreža Slaven Belupa tresla se i šest minuta poslije, no Dejanu Glavici opravdano je dosuđeno zaleđe.

Varteks je potom uspješno čuvao svoje vodstvo, a u 39. minuti uspjeli su ga momci Samira Toplaka i udvostručiti. U strijelce se upisao Mario Sačer, koji je ponovno pogodio na gostovanju - u 28. kolu zabio je za Varteksovih 1:1 u Osijeku.

Međutim, tih 2:0 nije bilo dovoljno Varaždincima za miran rasplet. Tek što je lopta u drugom poluvremenu krenula s centra, svojem je vrataru "zapaprio" Karlo Šimek nakon što je lopta pogodila okvir gola i od njega se odbila u mrežu. Tako je Šimek vratio koprivničkom dvoboju osjetnu dozu neizvjesnosti.

Na krilima smanjenja rezultata Slaven je naposljetku stigao i do izjednačenja, za koje je zaslužan Dalićev junior Marin Jakšinić. Potegnuo je s više od 25 metara, pogodio i zadao gostima novu glavobolju. Njegovi su suigrači nastavili pritiskati, ali su Saša Dreven pa onda i okvir gola - nakon pokušaja Gorana Mujanovića - čuvali postojeći rezultat na semaforu.

No, tu nije bio kraj, Varteks je smogao snage i znanja za sva tri boda. Junak dana postao je Filip Škvorc, pogodivši za konačnih 3:2 u 72. minuti dvoboja.

Varteks se ovom pobjedom riješio svih briga, osim one o - prvoligaškoj licenci.