1. Hrvatska nogometna liga, 30. kolo, 13.05.2010, 17:00 h, Pula, Stadion Veruda, gledatelja: 2.500
Suci: Marijo Strahonja (Zagreb), Ambrinac (Zagreb), Matić (Zagreb)

Matej Milanović • četvrtak, 13.05.2010.

Istra 1961 svladala je Rijeku u zadnjem kolu 1. HNL i osigurala 11. mjesto na kraju sezone, koje bi u svakom slučaju trebalo jamčiti ostanak u prvoj ligi i dogodine. Utakmicu su svojim golovima odlučili Anđelković i Šehić...

Dario Bodrušić
63'

Ramon Fernandez
60'
Nenad Gračan

Nogometaši Istre 1961 u susret s Rijekom krenuli su znajući da im treba pobjeda za opstanak. Gosti više nisu mogli niti ispasti, niti doći do Europe te su pulski igrači i navijači bili uvjereni da mogu doći do sva tri boda. Istra 1961 krenula je bolje od samog početka te je već u početnim minutama bila jako opasna.

Ipak, Rijeka je izdržavala sve protivničke nalete te se na poluvrijeme otišlo pri 0:0, usprkos velikom broju prilika domaćih. Pri kraju prvog dijela ozlijedio se vratar Rijeke, Velimir Radman. Činjenica da u prvih 45 minuta nisu uspjeli zabiti, nije previše pokolebala domaće koji su nastavili pritiskati i u nastavku.

Gol je stigao u 57. minuti. Mislav Anđelković pucao je izvan šesnaesterca i uz malo sreće lopta je odsjela iza gostujućeg vratara. Potvrda pobjede stigla je 20 minuta prije kraja kada je Asim Šehić izborio jedanaesterac. Najbolji napadač Puljana sam je išao pucati i zabio je za konačnih 2:0.

Do kraja dvoboja više nije bilo posebnih uzbuđenja. Rijeka tako završava sezonu s porazom, a Istra 1961 je pobjedom osigurala 11. mjesto. To bi trebalo biti dovoljno za ostanak u prvoligaškom društvu i dogodine, bez obzira na broj klubova koji će igrati u idućem prvenstvu.

Ključan čovjek u opstanku pulskog sastava je Zoran Vulić. Splitski stručnjak je došao pred drugo kolo proljetnog dijela prvenstva te je uspio izvući momčad iz jako neugodne pozicije i dovesti je do spasa. Sada ostaje za vidjeti hoće li Puljani napokon uspjeti krenuti u toliko očekivanu stabilizaciju kluba i u borbu za nešto više pozicije.