Ostali sportovi

Finala za Udea i Možnika

Maja Giljanović • petak, 14.05.2010.

Hrvatski gimnastičari Filip Ude i Marijo Možnik izborili su tri finala na Svjetskom kupu u Moskvi, Čakovčanin je zaradio najbolju ocjenu u kvalifikacijama na konju s hvataljkama i treću najbolju na parteru, a Zagrepčanin se kao peti plasirao u finale na preči.

Filip Ude i Marijo Možnik su izborili tri finala na Svjetskom gimnastičkom kupu u Moskvi, Čakovčanin se plasirao u finale konja s hvataljkama i vježbe na tlu, a Zagrepčanin u finale na preči.

Ude je na konju na pole-poziciji, olimpijski vicepobjednik je zaradio ocjenu 15,175 i finale izborio kao prvi ispred najboljeg u Mariboru prošlog tjedna Slovenca Saše Bertoncelja (15,175) na drugom i Talijana Alberta Busnarija (14,925) na trećem mjestu. Nastupio je i Marko Brez i svoj nastup završio u kvalifikacijama na 17. mjestu (13,500) jer u finale se nije ulazilo s manje od 14,550 (Sellathurai).

Vezane vijesti

U kvalifikacijama partera Ude je zaradio treću najbolju ocjenu (14,900) i iza Rusa Antona Golocuckova (15,000) i Amerikanca Paula Ruggerija (14,925) legitimni je kandidat za najviši plasman i na tlu.

Možnik je na preči na 43. Šalamunovom memorijalu prošlog tjedna osvojio srebro (14,750 u kvalifikacijama, 14,950 u finalu), ovog puta je kvalifikacijama zaradio ocjenu 14,600 i zauzeo peto mjesto.

• Obrisan korisnik17.06.2010. u 13:04