Vodeni sportovi

Emocije i vaterpolo dostojni finala

Maja Giljanović • subota, 15.05.2010.

Utješno treće mjesto ovogodišnje Eurolige nakon dramatičnih je 32 minute regularnog dijela, šest minuta produžetaka i peteraca protiv Juga je izborio Partizan.

JUG - PARTIZAN 15:16 (2:4, 3:2, 2:3, 3:1, 0:1, 1:0, 4:5)

Napulj, Euroliga, utakmica za 3. mjesto
Suci: Massimiliano Caputi (Italija) i Joaquin Fernandez (Španjolska)

JUG: Vićan, Vranješ 1, Bošković 3, I. Sukno 1, Joković 3, Seman 1, Marković 2, Bušlje, S. Sukno 1, Dobud 1, Drobac, Obradović 2, Nižić. Trener: Elvis Fatović

PARTIZAN: Soro, Ćuk 1, Rađen 1, Korolija 2, Aleksić, Pijetlović 3, Prlainović 3, Gocić 1, Avramović, S. Mitrović 3, Vujasinović 1, Gak 1, B. Mitrović. Trener: Igor Milanović

Igrač više: Jug 9/18, Partizan 9/17

Peterci: Jug 2/2, Partizan -

Hrvatski prvak nije odustajao, gubio je Jug 2:4 nakon prve četvrtine, 5:6 nakon prvog poluvremena i 7:9 nakon treće četvrtine, ali je u finišu izborio produžetke. Gubili su i nakon prvog produžetka, vratili su i izborili peterce, ali nakon promašaja Mara Jokovića više nije bilo povratka. Sva petorica partizanovaca pronašli su put ka mreži Frana Vićana, a pobjednički je gol postigao Miloš Korolija.

Nije se bilo lako motivirati nakon polufinalnih utakmica protiv Primorca i Pro Recca, ali i Dubrovčani i Srbi u utakmici su za treće mjesto dali sve od sebe. Malo je nedostajalo da srpski prvak prokocka i broncu nakon što su protiv Pro Recca prokockali 4:0, tijekom regularnog dijela vodili su gol ili dva razlike, ali Jug se nije predavao i nakon što je spasio napad za -3 ubrzo je u posljednjoj minuti prvi put na utakmici izjednačio (10:10).

Partizan je prokockao napad za pobjedu i iziritirao svog trenera, legendarni Igor Milanović u čudu je širio ruke i čupao kosu: "Kakva je ovo akcija? Ovo još nikad nisam vidio", a napuljska je utakmica nalikovala na polufinale Finala Foura u Milanu prije tri godine. Partizan je minutu i pol prije kraja vodio +1, Jug je izborio produžetke i nakon peteraca (18:17) prošao u finale (izgubio je zlato od Pro Recca).

I ovog puta nakon 1:1 u produžecima i propuštena dva napada Juga s igračem više o pobjedniku su odlučili peterci, ali Crno-beli su pokazali za nijansu čvršću ruku. Miho Bošković je prvi gađao i pogodio, izjednačio je Andrija Prlainović, a u drugoj seriji je pala odluka, Maro Joković je pucao i Slobodan Soro obranio.

Slavko Gak, Ivan Sukno, Duško Pijetlović, Nikša Dobud, Miloš Ćuk, Sandro Sukno i Korolija bili su precizni do kraja i Partizan je kao i 2007. osvojio brončanu medalju.

Suci su ponovno biti tragični. Azerbajdžanca Marka Koganova koji je bezobzirno pokrao Jug protiv Primorca (gol Boškovića dvije minute prije kraja poništio je iz samo njemu poznatih razloga) zamijenio je Massimiliano Caputi, ali uzalud. I Talijan i Joaquin Fernandez utakmicu su masakrirali nebrojenim isključenjima, kontrafaulovima i nebuloznim odlukama i krajnje je vrijeme da LEN napravi odlučan rez.