Vodeni sportovi

POŠK iznenadio Šibenik

Ivana Jurica • srijeda, 19.05.2010.

U trećoj, odlučujućoj utakmici splitski POŠK iznenadio je vaterpoliste Šibenika u Crnici. Čini se da su Šibenčani još jednom podcijenili Splićani i to ih je ovoga puta skupo koštalo. Momčad Vinka Rossija slavila je sa 14:10 i borit će se za petu poziciju u domaćem prvenstvu, dok Šibenik u susretima protiv Mladosti traže sedmo mjesto, vjerojatno i izbjegavanje ispadanja iz lige.

Šibenik – POŠK 10:14 (4:4, 2:3, 3:5, 1:2)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja

Šibenik: Jukić (3 obrane), Santini, J. Belamarić, Računica 2, D. Belamarić, Seferović, Španja, Brkić 4(1), Sutić 2, Goreta, Vlahović, Samodol 2, Sučić (8 obrana), Šarić, trener: Gorgo Renje.

POŠK: Jelovina (8 obrana), Kujačić 3, Prižmić 1, Maškarić 1, Barbarić 2, Lušić 1, Kaurloto, Maras 1, Scherbl, Rabadan 2, Ivanišević, Travnikar 3, Veršić, Kekez, trener: Vinko Rossi.

Igrač više: Šibenik 5/10, POŠK 4/5

Peterci: Šibenik 1/1, POŠK -

Isključenje s pravom zamjene: Sutić i Rabadan 28'

Suci: Dragan Štampalija (Šibenik) i Nenad Periš (Split)

Gosti su bolje ušli u utakmicu, poveli su sa 2:0. Vodili su i sa 3:1 (Lušić), odnosno 4:2 (Rabadan), ali do kraja prvih osam minuta igre Šibenčani su stigli do izjednačenja preko Samodola i Računice.

Prednost, doduše minimalna, i dalje je stalno bila na strani igrača POŠK-a. Maškarić je pogodio za 4:5, a stvari je na početak pogotkom iz peterca vratio Brkić. Novo vodstvo Splićanima donosi Barbarić. Do kraja četvrtine prednost je ostala jedan pogodak (6:7).

Tek u prvom napadu treće četvrtine u strijelce se upisuje najbolji domaći strijelac Sutić, za 7:7. Travnikar, s trojicom igrača na leđima, pogađa za 7:8, ali Sutić je još jednom precizan. Jedino vodstvo na utakmici Šibeniku donosi Brkić u 20. minuti. Ali kratko je trajala radost domaćih vaterpolista. Barbarić je izjednačio, a Kujačić svojoj momčadi donio novo vodstvo. Momčad Grge Renje ne koristi igrača više, kažnjava to Rabadan za 9:11. Nakon što je i Španja promašio iz odlične prilike konačnih 9:12 na kraju treće četvrtine postavio je Travnikar.

Nekoliko puta u tijeku utakmice mijenjao je Renje vratare. Umjesto 18-godišnjeg Jukića dva je puta uvodio još mlađeg Luku Sučića. Neraspoloženi vratari, prvenstveno Jukić, jedan su od razloga zašto je Splićanima gotovo sve što su uputili prema golu tamo i završavalo.

Tračak nade Šibeniku je donio kapetan Brkića na početku posljednje četvrtine kad je pogodio za 10:12. Isključenje Računice gosti koriste i preko Travnikara dolaze do 10:13. Nakon obostranog isključenja s pravom zamjene, domaćeg igrača Sutića i gostujućeg Rabadana, većih uzbuđenja u bazenu nije bilo. Gosti su postigli još jedan gol za konačnih 10:4.

Kod domaćina četiri je gola postigao Edi Brkić, dok su kod gostiju po tri gola postigli Duje Kujačić i Mitja Travnikar.

POŠK i Jadran tako će u gradskom derbiju odlučivati o petom mjestu, dok će Šibenik i Medveščak u borbu za sedmo mjesto.

• Obrisan korisnik19.05.2010. u 23:26
    Kakva sramota majko mila, Pošk u zaqdnje 3 godine imaju ja mislim 2 pobjede i 1 remi u 70 utakmica i sad dvaput dobiju Šibenik.