Vodeni sportovi

Mladost dobila prvu utakmicu

Matej Milanović • subota, 22.05.2010.

Vaterpolisti Mladosti dobili su prvi susret polufinala vaterpolskog doigravanja protiv Primorja. Žapci su slavili s uvjerljivih 11:5...

MLADOST - PRIMORJE 11:5 (1:1, 2:1, 3:1, 5:2)

Prvenstvo Hrvatske, Polufinale doigravanja, 1. susret

Zagreb, Bazen na Savi

Mladost: Brzica, Živković 1, Babić, Letica, Petković 2, Milaković 1, Zubčić, Martinić 1, Karač, Muslim 4, Hinić, Buljubašić, Pavić, Lončar 2, Trener: Nikolić

Primorje: D. Car, Glavan 1, B. Car, Krapić, Pavlović, Franković 1, Tiškivski 1, Brala, Vrlić 1, Barać 1, Beltrame, Bukovac, Jurišić, Krizman, Trener: Roje

Igrač više: Mladost 4/5, Primorje 2/10

Peterci: Mladost 1/1, Primorje -

Prva četvrtina dvoboja Mladosti i Primorja bila je izjednačena, 1:1. Izjednačenost se nastavila i u drugoj dionici, nakon koje su domaći ipak vodili s 3:2. Nakon toga je Mladost polako preuzela kontrolu nad igrom i mirno riješila susret.

U trećoj dionici su s dva uzastopna gola Žapci povećali na 6:3. U posljednjih osam minuta Riječani nisu uspjeli niti ublažiti poraz, već je Mladost osigurala visoku pobjedu od 11:5. Domaći nisu briljirali, ali su dokazali da su i takvi kvalitetniji od Primorja.

Gosti su utakmicu izgubili posebno na igračima više. Mladost ih je realizirala s 80%, četiri od pet, dok je Primorje zabilo samo dvije od deset prilika, za ukupnih 20% uspješnosti. Kod Mladosti je četiri zgoditka upisao Muslim, a kod Primorja nitko nije uspio zabiti više od jednog.