Vodeni sportovi

POŠK nije izdržao

Maja Giljanović • subota, 22.05.2010.

Prva utakmica za peto mjesto između Jadrana i POŠK-a okončana je pobjedom igrača Mirsada Zajmovića. Gosti su vodili do konca druge četvrtine, ali nisu izdržali, četiri gola uzastopce Jadrana su prevagnula, jadranaši su u jednom trenutku vodili i +5, a na koncu ih je zadovoljila pobjeda od četiri gola razlike.

JADRAN - POŠK 11:7

Split, prva utakmica za peto mjesto
Suci: Prančić (Split) i Milinović (Split)

JADRAN: Škiljo, Franičević 4, Vukić 1, Brnas, Vicković, Popović 1, Vuleta, Kuzmanić, Perić, Banovac 2, Matutinović 3, Blaić, Hutten. Trener: Mirsad Zajmović

POŠK: Jelovina, Kujačić, Prižmić, Maškarić 1, Barbarić, Lušić, Kaurloto, Maras 2, Scherbl, Rabadan 4, Ivanišević, Travnikar, Veršić, Kekez. Trener: Vinko Rossi

U prvoj utakmici za peto mjesto vaterpolisti Jadrana su osvojili prvi bod. POŠK je bolje otvorio utakmicu, gosti su vodili do konca druge četvrtine, ali nisu izdržali. Igrači Mirsada Zajmovića u finišu su prvog poluvremena postigli dva gola, a početkom treće četvrtine odlijepili su se na +4 (8:4).

U jednom trenutku vodili su i pet razlike (Banovac za 10:5), a na koncu ih je nakon 1:1 u četvrtoj četvrtini zadovoljila pobjeda od +4 gola (11:7).

Četiri gola su postigli i Franičević za Jadran i Rabadan za POŠK, ali presudila je potpora preostalih jadranaša. Matutinović je postigao tri, Banovac dva, a na semafor su se upisali i Popović i Vukić, dok su mrežu Škilje od POŠK-ovaca parali još samo Maras (2) i Maškarić.

Druga utakmica na rasporedu je u srijedu, a eventualnu treću ugostio bi ponovno Jadran 29. svibnja.