Mladi Hrvati idu na Europsko prvenstvo

Ivana Strahija • ponedjeljak, 24.05.2010.

Svladavši Škote s 1:0 u Zaprešiću mladi Hrvati ostvarili su i treću pobjedu u Elitnoj rundi natjecanja te kao prvaci skupine putuju na finalni turnir. Pobjednički pogodak postigao je Adrijašević u 19. minuti.

S maksimalnih devet bodova, kao uvjerljivi prvaci svoje skupine, mladi Hrvati su izborili odlazak na Europsko prvenstvo u Francuskoj.

Do pobjede ih je doveo Hajdukov Franko Adrijašević u 19. minuti, čiji je šut s dvadesetak metara bio neobranjiv za škotskog vratara McCalluma. Momci u "kvadratićima" imali su više prilika za povećanje rezultata, šanse su imali osim već spomenutog Adrijaševića i Filip Ozobić te Andrej Kramarić, ali se do kraja susreta situacija na semaforu nije mijenjala.

U drugoj današnjoj utakmici Skupine 1 Belgija je u Velikoj Gorici s uvjerljivih 4:1 svladala Crnu Goru, no kako u Francusku idu samo prvoplasirane ekipe skupina, Belgiji pobjeda nije mnogo značila.

Na završnicu Europskog prvenstva u Francuskoj osim Hrvatske su se plasirale i Španjolska, Italija, Nizozemska te Portugal. Francuzi kao domaćini imaju pravo nastupa bez kvalifikacija, dok u dvije skupine natjecanje još nije počelo.

• jugoplastika24.05.2010. u 21:39
    ali super mi je pogled na sudionike: Francuska, Italija, Portugal, Španjolska, Nizozemska i HRVATSKA + još dvije jake momčadi naravno. a nije mi ni malo čudno vidit nas među ovim velikanima. nekako baš pašemo :D
    jugoplastika
  • Obrisan korisnik24.05.2010. u 21:29
    e sad ovo treba još dobro nadograditi, prvo za U-21 selekcije, a onda i za seniore
  • jugoplastika24.05.2010. u 20:59
    bravo momci. među najboljih 8!
  • Yurraz24.05.2010. u 19:59
    Svaka čast! Gledao sam roster i puno ovih mladih imena još ne znam, međutim ako su ovako zaredali 6 pobjeda za redom onda se imaju pravo nadati dobrom rezultatu na EP! Bravo!