Vodeni sportovi

Jadran peti i u Kupu LEN

Tea Lokas • srijeda, 26.05.2010.

Ovogodišnje izdanje Prvenstva Hrvatske u vaterpolu momčad splitskog Jadrana okončala je na petom mjestu. Tu poziciju osigurala im je druga pobjeda nad gradskim rivalima POŠK-om...

POŠK - Jadran 6:9 (1:0, 0:3, 2:4, 3:2)

Prvenstvo Hrvatske, za 5. mjesto
Split, Bazen na Poljudu

POŠK: Jelovina (10 obrana), Kujačić 1, Prižmić 1, Maškarić, Barbarić 3, Lušić, Kaurloto, Maras, Scherbel, Rabadan, Ivanišević, Travnikar, Veršić, Kekez 1. Trener: Vinko Rossi.

Jadran: Škiljo (11 obrana), Franičević 1, Vukić 3, Saratlija, Brnas, Divković, Popović, Palinić, Visković, Perić, Banovac, Matutinović 2, Vlaić, Hutten 3. Trener: Mirsad Zajmović

Igrač više: POŠK 4/7, Jadran 0/1
Peterci: POŠK 0/1, Jadran 0
Suci: Tiozzo (Split), Rebić (Split)

Osim petog mjesta, vaterpolisti Jadrana ovom pobjedom osigurali su i nastup u Kupu LEN. Poljud je svjedočio sličnom početnom scenariju kao i u prvoj utakmici, kada POŠK bolje započinje dvoboj.

U drugoj četvrtini nije bilo mjesta za POŠK-ovce, koji ne uspijevaju nijednom zatresti mrežu vratara Škilje (1:3). Treća četvrtina okončana je rezultatom 3:7 u korist Jadranaša, a do kraja se prednost smanjila, no nedovoljno da bi POŠK ozbiljnije ugrozio ukupnu pobjedu Jadrana (6:9).

Na strani Jadrana najučinkovitiji bio je vratar Škiljo s 11 obrana, no istaknuo se i čuvar mreže POŠK-ovaca Jelovina, koji je zaustavio deset lopti. Vukić i Hutten tri puta su pogađali za Jadran, dok je isto toliko puta za POŠK ubacio Barbarić.