Olympiakos se vratio u igru

Tea Lokas • ponedjeljak, 31.05.2010.

Košarkaši Olympiakosa uspjeli su izjednačiti na 1-1 u finalu grčke A1 Ethniki lige i tako "izbrisati" prošlotjedni loš rezultat u gostima kod Panathinaikosa...

Iako se u prvoj utakmici borba za prvaka činila jednosmjernom, Olympiakos je u drugom susretu kao domaćin uspio vratiti Panathinaikosu za poraz te "začiniti" doigravanje za prvaka.

Utakmica je bila poprilično izjednačena sve do treće četvrtine kada Olympiakos dolazi do zamjetnijeg vodstva od 42:36. Od tada Pirejci ne diraju "kočnicu" te dolaze do zaslužene pobjede od 79:72.

Najučinkovitiji igrač na terenu bio je Panathinaikosov centar Nikola Peković koji je ubacio 22 poena. Za pobjednike su se u najbolje strijelce upisali Linas Kleiza i Miloš Teodošić sa 16 poena. Nikola Vujčić proveo je na terenu pet minuta i jedan koš za dva.

U srijedu se igra treći dvoboj ovih dviju momčadi, a hoće li PAO nastaviti svoj pohod prema osmoj uzastopnoj tituli ostaje za vidjeti.