PAO ima meč loptu

Tea Lokas • četvrtak, 03.06.2010.

Košarkaši Panathinaikosa na korak su do obrane naslova prvaka Grčke. Danas su upisali drugu pobjedu protiv Olympiakosa i poveli u seriji doigravanja s 2-1...

Iako ne uvjerljivo kao u prvom meču, igrači Panathinaikosa uspjeli su izboriti drugu pobjedu (79:70) te doći na korak od osmog uzastopnog osvajanja titule prvaka.

Teško je bilo Atenjanima sve do zadnje četvrtine kada okreću dvoboj u svoju korist velikom serijom od 33-10. Do tada je Olympiakos konstantno prijetio, pri kraju treće četvrtine imajući prednost od čak 14 poena.

S 18 poena istaknuo se Andrew Nicholas, dok su po deset poena imala čak četvorica igrača: Peković, Batiste, Peperoglou i Spanoulis. Na stani gubitnika tri igrača imala su dvoznamenkast učinak, Bourousis 17, Childress 15 i Kleiza deset. Nikola Vujčić odigrao je nešto bolje nego u prošloj utakmici i upisao sedam poena za 15 minuta provedenih na terenu.

Već 6. lipnja igrači PAO-a imaju priliku završiti ovo doigravanje slavljem u gostima.