Borna Rupnik • utorak, 08.06.2010.

Portugalci su uspješno odradili svoj prijateljski dvoboj u Južnoafričkoj Republici - nakon pedesetak minuta lomljenja otpora svladali su Mozambik, a dva je gola postigao Hugo Almeida...

Potreseni vijestima o Nanijevoj ozljedi, nogometaši Portugala u pripremnoj su utakmici prije nastupa na Svjetskom prvenstvu u Južnoafričkoj Republici svladali Mozambik 3:0, a sva su tri pogotka postigli u drugom poluvremenu.

Izabranici Carlosa Queiroza bili su u Johannesburgu bolji protivnik i u prvih 45 minuta, ali usprkos posjedu lopte nisu znali stvoriti i realizirati prave prilike.

Ipak, obranu reprezentacije Mozambika probio je Danny nakon utrčavanja u 53. minuti, a posao je dovršio Hugo Almeida u završnih dvadesetak minuta dvoboja. Portugalce u skupini prvo čeka ogled s Obalom Bjelokosti, a potom oni sa Sjevernom Korejom i Brazilom.