Vodeni sportovi

Kup juniorki u Rijeci

Maja Giljanović • petak, 11.06.2010.

Od petka do nedjelje u Rijeci se održava završni turnir Hrvatskog vaterpolskog kupa za juniorke, a trofej pobjednica priželjkuje pet ekipa, Mladost, Primorje, Bura, Viktorija i Delfin.

Utakmicama prvog kola između Mladosti i Viktorije te Primorja i Delfina otvoren je završni turnir Hrvatskog vaterpolskog kupa za juniorke koji se ovog vikenda održava u Rijeci.

VIKTORIA - MLADOST 4:7 (1:2, 1:1, 1:2, 1:2)

Rijeka, 1. kolo Kupa juniorki
Suci: Albert Brala i Andrej Franulović

VIKTORIA: Vođera, Matošin, Badžim, Lordan 1, Stojanović, Topić 2, Kvinta 1, Ujević, Bujas, Skelion, Barišić, Karega. Trener: Marijo Čaleta

MLADOST: Pinjuh, Klemar, Sakoman, Polić, Šilobodec 1, Glišić, Fabris, Nola 1, Orlovič, Vincek, Topić 3, Artukovich. Trener: Dejan Šafarić

Vaterpolistice Viktorije i Delfina pružile su Mladosti i Primorju solidan otpor, ali favoritkinje ni u jednom trenutku svoje pobjede nisu dovele u pitanje. Mladost je na krilima trostrukog strijelca Lucije Topić vodila od prve do četvrte četvrtine, 2:1 u prvoj, +1 je bilo i na poluvremenu (3:2), u trećoj četvrtini su se odvojile na +2 (5:3) i na koncu su slavile 7:4.

DELFIN - PRIMORJE 4:8 (2:1, 0:4, 1:2, 1:1)

Suci: Aleš Blažić i Marko Bistre

DELFIN: Košara, Šuman 1, Miletić, Ivančić, Križmanić 3, Rabar, Modrušan, Nikolovski, Žufić 2. Trener: Đoni Benažić

PRIMORJE: Katović, Majlat 1, T. Vrcelj, A. Hibšer 1, Kalauz 2, Valković 1, Stražičić, Jukica, A. Vrcelj 1, Ostović, N. Hibšer 2, Vasiljević, Skračić, Perković. Trener: Hrvoje Grabovac

Vaterpolistice Delfina izgubile su s četiri gola razlike, ali kao putokaz za sljedeće utakmice može im poslužiti prva četvrtina. Vodile su 2:1, ali su pukle u drugoj četvrtini (0:4). Riječanke su prevođene dvostrukim strijelcima Ninom Hibšer i Majom Kalauz u konačnici slavile 8:4.