Vodeni sportovi

Pellegrini soli na rep

Maja Giljanović • subota, 19.06.2010.

Olimpijska pobjednica na 200 slobodno Federica Pellegrini u Pescari je na Trofeu Settecoli nakon 400 slobodno slavila i na 800 metara, Fede je u Pekingu srebrnu na 800 metara Alessiju Filippi na četvrtom mjestu ostavila za više od 15 sekundi. Pobijedili su među ostalima i svjetski rekorder na 50 prsno Cameron van der Burgh i europski rekorder na 400 mješovito Laszlo Cseh.

Drugog dana Trofea Settecolli u Pescari najveća zvijezda Azzurra Federica Pellegrini je slavila na 800 metara, olimpijska pobjednica na 200 metara, svjetska prvakinja i svjetska rekorderka na 400 slobodno Fede je otplivala 8:28,40 više od tri sekunde ispred Wendy Trott na drugom (8:31,73), 12 sekundi ispred Marije Rite na trećem (8:43,42) i više od 15 sekundi ispred olimpijske vicepobjednice na 800 i svjetske prvakinje na 1500 metara Alessije Filippi na četvrtom mjestu (8:45,32).

"Tehnički je utrka bila solidna, bilo mi je bitno pronaći svoj ritam, priviknuti se na utrku", izjavila je Pellegrini. Talijanka još nije odlučila hoće li 800 metara prijaviti i na Europskom prvenstvu u Budimpešti u društvu olimpijske pobjednice i svjetske rekorderke Rebecce Adlington i svjetske prvakinje Lotte Friis. "Dovoljno je još vremena preostalo do Budimpešte", zaključila je za Europsko prvenstvo čiji plivački dio natjecanja starta 9. kolovoza.

Trostruki olimpijski vicepobjednik i europski rekorder Laszlo Cseh je osvojio 400 mješovito (4:15,48), a svjetski prvak i svjetski rekorder Cameron van der Burgh 50 prsno (27,82).

Femke Heemskerk je na 100 slobodno za osam stotinki poboljšala rekord mitinga (54,19) ispred Therese Alshammar (54,77) i dojučerašnje rekorderke Fran Halsall (54,91), a pobijedili su i Zsuzsanna Jakabos (2:08,80) i Chad Le Clos (1:58,63) na 200 delfin, Elizabeth Simmonds (1:00,15) i Liam Tancock (54,82) na 100 leđno, Jakabos i na 400 mješovito (4:44,17), Gianluca Maglia (1:48,87) na 200 slobodno, Kim Janssens (32,06) na 50 prsno i Samuel Pizzetti (7:55,35) na 800 metara.