Vodeni sportovi

Španji nove medalje

Maja Giljanović • nedjelja, 20.06.2010.

Posljednjeg dana Otvorenog prvenstva Njemačke u plivanju za osobe s tjelesnim oštećenjima najbolji hrvatski paraolimpijac Mihovil Španja je kolekciju obnovio s još jednom zlatnom i jednom srebrnom medaljom.

Nakon što je osvojio zlatnu medalju na 50 metara leđno, poboljšao svjetski rekord na 50 metara prsno i europski rekord na 200 metara mješovito najbolji hrvatski paraolimpijac Mihovil Španja je posljednjeg dana Otvorenog prvenstva Njemačke za osobe s tjelesnim oštećenjima osvojio još dvije medalje.

Član dubrovačkog Juga je osvojio zlatnu medalju na 100 metara leđno (1:14,69) i srebrnu na 50 metara delfin (34,37). Španji i Deanu Kontiću nakon izvrsno odrađenog Svjetskog kupa u Berlinu predstoji intenzivan trening ususret Svjetskog prvenstva u Eindhovenu od 15. do 21. kolovoza.

Vezane vijesti

Član Plivačkog kluba Natator Antun Brzak je osvojio peto mjesto u utrci na 400 slobodno (6:38,47) i osmo na 50 metara delfin (45,25).