Bozoljac namučio Federera

Vedran Babić • četvrtak, 24.06.2010.

U sjeni onog neviđenog dvoboja između Johna Isnera i Nicolasa Mahuta odigrani su mečevi drugog kola u gornjem dijelu ždrijeba muške konkurencije. Svi glavni favoriti su sigurno prošli u drugo kolo, uključujući Federera, Đokovića, Roddicka i Hewitta, a jedino iznenađenje je poraz Nikolaja Davidenka.

Šesterostruki osvajač Wimbledona i branitelj naslova Roger Federer ponovno nije blistao. Nakon što se u meču prvog kola s(p)retno provukao pored Alejandra Falle, u drugom su mu za pobjedu trebala četiri seta. Sa 6:3, 6:7 (4), 6:4, 7:6 (5) bio je bolji od srbijanskog kvalifikanta Ilije Bozoljca (152.) i u trećem će kolu igrati protiv francuskog veterana Arnauda Clementa.

Nakon što je i njemu za pobjedu u prvom kolu trebalo pet setova, Novak Đoković je puno boljom igrom izborio treće kolo porazivši neugodnog Amerikanca Taylora Denta, inače vrlo dobrog tenisača na travnatim terenima. Dent je ispalio najbrži servis ikada zabilježen u Wimbledonu (148 milja na sat), no to mu nije pomoglo u porazu 7:6 (5), 6:1, 6:4.

Dodig na jedinici

Vezane vijesti

Naš posljednji predstavnik u Wimbledonu, Ivan Dodig, u četvrtak će igrati svoj meč drugog kola protiv Sama Querreya. Bit će to njihov prvi duel, a na rasporedu je kao treći od 14 sati po srednjoeuropskom vremenu na drugom po veličini stadionu u All England Clubu, popularnoj jedinici.

Lanjski finalist Andy Roddick porazio je Michaela Llodru poslije gubitka prvog seta, a Lleyton Hewitt se u prva dva seta lako obračunao s Jevgenijem Koroljevim prije nego što mu je ovaj kod 0:3 u trećem setu predao. Australcu je to jubilarna 100. pobjeda u karijeri na travi.

Treće kolo su još izborili nedavni polufinalisti Roland Garrosa Tomaš Berdych i Jürgen Melzer, zatim Feliciano Lopez i Gael Monfils, a jedino iznenađenje dana priredio je Nijemac Daniel Brands eliminiravši u četiri seta sedmog nositelja, ali i povratnika nakon duge stanke zbog ozljede, Nikolaja Davidenka.

Wimbledon, drugo kolo:
Federer (Švicarska, 1) - Bozoljac (Srbija, Q) 6:3, 6:7 (4), 6:4, 7:6 (5)
Lu (Kineski Tajpeh) - Przysiezny (Poljska) 6:4, 7:6 (7), 6:3
Kohlschreiber (Njemačka, 29) - Gabašvili (Rusija, WC) 7:6 (6), 5:7, 2:6, 7:6 (5), 9:7
Roddick (SAD, 5) - Llodra (Francuska) 4:6, 6:4, 6:1, 7:6 (2)

• ALGHAZANTH24.06.2010. u 17:27
    U zadnje vrijeme šteka Federerova igra, ne znam što se događa s njim ali Falla i Božoljac mu nebi smjeli uzeti ni set bez obzira što je odigrao dosta lošije od svojih uobičajenih igara.