Vodeni sportovi

Jadran prvak Hrvatske

Maja Giljanović • nedjelja, 27.06.2010.

Završnica prvenstva Hrvatske za mlađe juniore koja se od 24. lipnja održavala na otvorenom bazenu u šibenskoj Crnici pripala je vaterpolistima Jadrana, Splićani su nakon prvog mjesta u Skupini A i glatkog trijumfa u polufinalu protiv Mornara u finalu protiv Mladosti slavili 5:4. Zagrepčani su srebrni, a brončanu medalju je zaslužio Šibenik u utakmici za treće mjesto bolji od Mornara.

Vaterpolisti Jadrana prvaci su Hrvatske u kategoriji mlađih juniora. Splićani su na završnom turnira prvenstva u šibenskoj Crnici od pet utakmica izgubili samo jednu u skupini (protiv Šibenika 8:9), prethodno su pobijedili Primorje (14:5) i POŠK (14:3), u polufinalu glatko slavili protiv Mornara (10:5), a u finalu izdržali pritisak Mladosti, obranili gol prednosti nakon prvog poluvremena (2:1) i na koncu slavili 5:4.

Briljirao je protiv Žabaca Ivo Štambuk i četiri se puta upisao na listu strijelaca, a jedan je gol u finalno slavlje utkao i Marino Divković. Trener Marijan Smoje pronašao je recept i u obrani, jadranaši su četverostrukog strijelca Mladosti u polufinalu protiv Šibenika Frana Milkovića limitirali na samo jedan gol.

JADRAN - MLADOST 5:4 (1:1, 1:0, 2:1, 0:2)

Vezane vijesti

Šibenik, finalna utakmica završnog turnira prvenstva Hrvatske za mlađe juniore
Suci: Dragan Štampalija i Branko Banovac

JADRAN: Lacić, Kaleb, Doroslavac, Popović, Vidić, Štambuk 4, Milardović, Čović, Tonković, Divković 1, Huić, Kuvek, Šolić, Trumbić. Trener: Marijan Smoje

MLADOST: Marcelić, Bukić, Miloš 2, Gagulić 1, Božičić, Milković 1, Barišić, Živković, Koret, Josipović, Njegovec, Miočević, Smoljo, Zagorec. Trener: Hrvoje Hrestak

Brončanu medalju je u utakmici za treće mjesto osvojio Šibenik. Mornar je nakon prvog poluvremena vodio 6:3, ali Splićani su u preostale dvije četvrtine postigli još samo dva gola, a Šibenčani su se razigrali, šest puta pronašli put do gola Mate Anića i preokrenuli na 10:5.

U susretu za peto mjesto POŠK je slavio protiv Juga 7:5, a u utakmici za sedmo Primorje je bilo bolje od Medveščaka 10:6.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Lovre Miloš (Mladost), najbolji golman je Ivan Marcelić (Mladost), a najbolji strijelci su Luka Kaleb (Jadran) i Antun Goreta (Šibenik) s 16 postignutih golova.