Vodeni sportovi

Kina bolja i od viceprvakinja svijeta

Maja Giljanović • srijeda, 30.06.2010.

Reprezentativke Kine u San Diegu su na završnom turniru Svjetske lige vaterpolistica nakon olimpijskih pobjednica skalp skinule i viceprvakinjama svijeta Kanađankama. Preostale tri utakmice u regularnom su dijelu završile bez pobjednica, ali nakon peteraca veselile su se Mađarice protiv Nizozemki, Grkinje protiv Ruskinja i Amerikanke protiv Australki.

Lajtmotiv drugog kola po skupinama na završnom turniru Svjetske lige vaterpolistica koji se do 3. srpnja održava u San Diegu su peterci, bez pobjednica su nakon regularnog dijela okončane tri od četiri utakmice drugog dana natjecanja.

Sudbinu većine izbjegle su samo reprezentativke Kine, Kineskinje su nakon 7:5 protiv olimpijskih pobjednica Nizozemki skalp skinule i svjetskim viceprvakinjama Kanađankama. Kineskinje su briljirale u napadima s igračicom više, Riddell na golu favoriziranih Kanađanki u situacijama s igračicom više probile su pet od šest puta i nakon 2:1 na poluvremenu na koncu slavile 7:4.

Nizozemska nije proigrala ni protiv Mađarske, gubila je 3:6 na poluvremenu prije nego se dovukla do 8:8, ali je posustala nakon peteraca (14:15). Peterce su bolje gađale i Amerikanke i Grkinje, svjetske prvakinje su slomile Australiju 15:14 i obranile prvo mjesto na tablici Skupine B, a Grčka se pokazala s(p)retnijom od Rusije i slavila 17:15.

Parovi trećeg kola su Kanada - Nizozemska i Kina - Mađarska u Skupini A i Australija - Grčka i SAD - Rusija u Skupini B.

Svjetska liga, 2. kolo:
Skupina A:
Kina - Kanada 7:4, Mađarska - Nizozemska 8:8 (15:14 nakon peteraca)
Tablica: 1. Kina, 2. Kanada, 3. Mađarska, 4. Nizozemska
Skupina B:
Grčka - Rusija 13:13 (17:15 nakon peteraca), SAD - Australija 12:12 (15:14 nakon peteraca)
Tablica: 1. SAD, 2. Australija, 3. Grčka, 4. Rusija