Lokomotiva remizirala s Česima

Branimir Korać • petak, 02.07.2010.

Nogometaši Lokomotive odigrali su novu prijateljsku utakmicu na pripremama za novu sezonu. Protivnik je bila 11. momčad Češke prošle sezone, Zbrojovka iz Brna s kojom su Zagrepčani remizirali 1:1...

Zbrojovka 1. FC Brno - Lokomotiva 1:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Došek, 1:1 Martinac (11m)

Zbrojovka Brno: Bureš, Križko, Jílek, Trousil, Husár, Chlup, Dostálek, Křeček, Polách, Došek, Kalabiška. Još su igrali: Kovačevič, Rabušic, Střeštík.

Lokomotiva: Kelava, Boras, Bagarić, Cerovec, Musa, Sopić, Maleš, Šćrbec, Andronic, Bule, Pivarić. Još su igrali: Picak, Horvat, Mršić, Sopić, Mlinar, Martinac, Trojak, Konopek, Kramarić.

Lokomotiva nastavlja s odigravanjem pripremnih susreta uoči početka nove sezone. S Rogle su nakratko "skočili" do Austrije gdje su u pokrajini Styria odradili pripremni dvoboj protiv Zbrojovke iz Brna i remizirali 1:1.

Bila je to dobra provjera za našeg predstavnika, igrali su protiv momčadi koja u svom kadru ima nekoliko zanimljivih igrača, prije svih mladog češkog reprezentativca i veliku nadu njihovog nogometa Michaela Rabušica, iskusnog napadača Tomaša Došeka i još nekolicinu igrača koji su oblačili dres češke reprezentacije.

Lokosi su se dobro držali s Česima i izvukli na kraju remi u susretu u kojem su mogli i do pobjede.

Prvo poluvrijeme pripalo je Česima koji su imali laganu inicijativu te su u 30. minuti stigli i do vodstva pogotkom Došeka. U drugom dijelu igralo se posve ravnopravno, a Lokomotiva je do poravnanja stigla 15-ak minuta prije kraja susreta. Nakon slobodnog udarca, netko je u živom zidu Brna igrao rukom i dosuđen je jedanaesterac kojeg je Martinac pretvorio u pogodak.

Do kraja susreta obje momčadi su mogle slaviti, nekoliko dobrih pokušaja na obje strane ukrotili su vratari.

• Obrisan korisnik02.07.2010. u 17:06
    Kelava brani u kontinuitetu već više od sezone i to mu je pun pogodak za razvoj karijere. Butina će se uskoro oprostiti od aktivnog igranja i mjesto mu je otvoreno. Lončarić je često ozlijeđen i Dinamo nije dovodio nikoga od mladih vratara pa mislim da na Kelavu dugoročno računaju...