Rumunji izvukli remi protiv Splita

Vedran Babić • četvrtak, 08.07.2010.

Nogometaši Splita odradili su i posljednju provjeru na slovenskom dijelu priprema. U utakmici protiv novog rumunjskog prvoligaša "crveni" su do same završnice vodili 1:0, ali su ipak ostali bez pobjede.

Splićane je u vodstvo dovela napadačka akvizicija iz Međimurja, Bojan Golubović u 14. minuti, no konačnih 1:1 postavio je Varga samo tri minute prije kraja. Kao rezultat žustre utakmice vidjeli smo i drugi žuti karton splitskog stopera Igora Budiše u samoj završnici.

Inače, Sportul Studentesc je klub iz Bukurešta koji se nakon četiri sezone izbivanja vratio u najelitnije društvo rumunjskog nogometa. Trener mu je bivši reprezentativac Tibor Selymes, koji je dres nacionalne selekcije u razdoblju od 1992. do 1999. odjenuo 46 puta. S točno 40 godina na leđima, tek je u začetku svoje trenerske karijere. Sportul mu je treći klub kojeg vodi, a prije njega iskustvo je stjecao u mađarskom Sopronu i rumunjskom niželigašu Liberty Salonti.