Inter nemoćan protiv Readinga

Branimir Korać • nedjelja, 18.07.2010.

Nogometaši zaprešićkog Intera u generalci prije početka nove sezone u Prvoj HNL ugostili su na svom stadionu člana Championshipa Reading i upisali poraz 2:0...

Kao što su prošle sezone generalke protiv Engleza imali Karlovac (Queen's Park Rangers) i Hajduk (Blackburn), tako je ove sezone njihovim stopama krenuo Inter iz Zaprešića. Oni su na svom stadionu ugostili momčad iz sredine ljestvice Championshipa Reading i upisali poraz 2:0.

Englezi su bili bolji protivnik i zaslužili su pobjedu, oba pogotka postigli su u ranoj fazi utakmice, imali su još i pogođen okvir gola, a njihov vratar je rijetko bio u prilici da pokaže svoje mogućnosti.

Već u petoj minuti kapetan Readinga Matt Mills doveo je svoju momčad u vodstvo, zatim je vratar McCarthy spasio goste od poravnanja nakon dobre prijetnje Intera da bi u 25. minuti James Henry povisio na 2:0. Isti igrač je u završnici prvog dijela još pogodio okvir gola.

Englezi su nakon susreta bili zadovoljni predstavom i ugošćavanjem od strane Zaprešićana, ali i nezadovoljni suđenjem smatrajući kako sudac nije imao osjećaja za igru i nije dopustio momčadima da razviju igru.