Portugalci španjolskim stopama

Borna Rupnik • ponedjeljak, 19.07.2010.

Osim Hrvatske i Španjolske, i ostale su reprezentacije na Europskom prvenstvu za igrače do 19 godina odradile u nedjelju svoje prve utakmice. Slavili su Portugal, Engleska i Francuska...

U drugoj utakmici skupine B na europskoj smotri u Normandiji Portugal je svladao Italiju i tako se pridružio Španjolskoj na vrhu ljestvice. Otpor mladih Azzurra slomljen je početkom drugog dijela susreta: u 51. minuti pogodio je Nelson Oliveira, a u 63. Sergio Oliveira.

U skupini A domaćin Francuska uvjerljivo je pobijedila Nizozemsku rezultatom 4:1. Gael Kakukta i Cedric Bakambu bili su precizni u prvom poluvremenu, Jerson Cabral je smanjio u 55. minuti, ali su potom Bruno Martins Indi (autogol) i Bakambu dovršili posao.

U dvoboju Austrije i Engleske također je palo pet golova. Englezi su poveli preko dvostrukog strijelca Franka Noublea, a za 2:1 zabija David Alaba u uvodnim minutama drugog poluvremena. Dva gola viška Englezima odmah vraća Thomas Cruise, a završnih 3:2 postavio je Gernot Trauner.