Vodeni sportovi

Top 20 za Šitić, Top 30 za Soldu

Maja Giljanović • ponedjeljak, 19.07.2010.

Troje je hrvatskih reprezentativaca nastupilo u utrkama na 10 kilometara na Svjetskom prvenstvu u kanadskom Robervalu, Karla Šitić je osvojila 19. i Tomislav Soldo 27. mjesto, a Josip Soldo nije završio utrku.

Talijani Martina Grimaldi i Valerio Cleri svjetski su prvaci u utrci na 10 km na Svjetskom prvenstvu koje se od 15. do 23. srpnja održava u kanadskom Robervalu.

Brončana na 10 km prošle godine na SP-u u Rimu Grimaldi je nakon dva sata, pet minuta i 45 sekundi slavila ispred Giorgije Consiglio (2h05:57) na drugom i Fang Yanquiao (2h05:59) na trećem mjestu u foto-finišu za dvije stotinke ispred Angele Maurer.

Nastupilo je 38 plivačica, pet ih je među kojima i Poliana Okimoto diskvalificirano, pet ih nije završilo utrku poput Larise Ilčenko, svjetska prvakinja iz Rima Keri-Anne Payne je zauzela sedmo (2h06:01), zlatna paraolimpijka Natalie Du Toit 25. (2h09:00), a najbolja hrvatska maratonka Karla Šitić 19. mjesto.

Splićanka je 2,5 km isplivala za 31:23 minutu, 5 km za 1h02:55, 7,5 km za 1h34:15 i na koncu je ciljem prošla gotovo tri minute iza Grimaldi za dva sata, osam minuta i 33 sekundi.

Svjetski prvak na 25 km prošle godine Cleri je 10 km u Robervalu odradio za dva sata i 59 sekundi i slavio ispred srebrnog Jevgenija Draceva (2h01:00) i brončanog Vladimira Djačina (2h01:03).

Brončani na 10 km na SP-u u Rimu Francis Crippen je osvojio četvrto (2h01:05), službeno najbolji maratonac proteklog desetljeća Thomas Lurz šesto (2h01:08), Tomislav Soldo među 28 plivača koliko ih je završilo utrku 27. mjesto (2h13:11), a brat mu je Josip diskvalificiran.

Karlu Šitić u utorak čeka utrka na 5 km, a braću Soldo i Karlinu sestru Ivanu Šitić dva dana poslije utrka na 25 km.