Rakitić zabija jedan po jedan

Borna Rupnik • subota, 24.07.2010.

Nogometaši Schalkea u posljednja su dva dana odigrali dvije prijateljske utakmice, a u obje se u strijelce upisao naš Ivan Rakitić...

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ponovno je obradovao svog trenera Felixa Magatha pogocima. Schalke je u dva dana ubilježio dvije pripremne pobjede kojima je svoj obol dao i naš nogometaš.

U četvrtak je momčad iz Gelsenkirchena zaigrala protiv bugarskog Černomoreca iz Burgasa i slavila rezultatom 2:0. Protivnički mrežu načeo je Baumjohann nakon pola sata igre, a Rakitić je posao dovršio dvije minute prije kraja dvoboja.

U petak su odmjerili snage sa sunarodnjacima iz Auea. Schalke je ponovno pobijedio s dva gola prednosti, ovoga puta 3:1. Metzelder je bio precizan za 1:0, a Rakitić je s bijele točke u 17. minuti udvostručio vodstvo.

Treći pogodak Schalkea bio je djelo Edua, a počasni pogodak za Erzgebirge Aue postigao je Glasner početkom drugog poluvremena.