Vida u prvih 11, Vukčević strijelac

Borna Rupnik • ponedjeljak, 26.07.2010.

Kolonija hrvatskih nogometaša u Njemačkoj vrlo je brojna, a priliku na pripremama dobivaju i oni u dresu Hoffenheima i Bayera iz Leverkusena...

Hoffenheim je u prijateljskoj utakmici pred oko 500 gledatelja svladao izraelski Hapoel Ramat Gan s uvjerljivih 5:0, pri čemu su Nijemci četiri pogotka postigli već u prvom poluvremenu.

Nakon što je mrežu Izraelaca načeo Salihović, Boris Vukčević bio je precizan u 20. minuti susreta. Posao su dovršili Mlapa, Weis i Thomalla. Reprezentativni stoper Josip Šimunić po ustaljenom je običaju trenera Ralfa Rangnicka odigrao prvih 45 minuta.

Bayer iz Leverkusena za protivnika je odabrao momčad Altacha. Austrijanci su držali 0:0 sve do 59. minute, kada je precizan bio Švicarac Derdiyok, a konačnih 2:0 postavio je Helmes na samom kraju susreta.

Mladi hrvatski reprezentativac Domagoj Vida ponovno je dobio priliku u udarnoj jedanaestorici Apotekara. Igrao je na desnom boku do 81. minute, kada ga je zamijenio Schwaab.

• Obrisan korisnik27.07.2010. u 08:52
    Vida ima kvalitetu za prvih 11, samo da ga zaobiđu ozljede...
  • Obrisan korisnik26.07.2010. u 19:43
    Bravo Vida. Drago mi je vidjeti kad naš igrač igra od početka i dobiva odličnu minutažu. Pogotovo ako je mlad kao i Vida i potencijal. Uvijek gledam kroz prizmu Hrvatske reprezentacije. Svaka čast, samo tako nastavi!