Vodeni sportovi

Salona obranila naslov prvaka

Maja Giljanović • ponedjeljak, 26.07.2010.

Odigrane su i utakmice posljednjeg 18. kola 1.B vaterpolske lige nakon kojih je član Upravnog odbora Hrvatskog vaterpolskog saveza profesor Boris Labar novim/starim prvacima vaterpolistima Salone uručio medalje i njihovom kapetanu Hrvoju Barbiru pehar pobjednika.

Salonu i Galeb je uoči posljednjeg kola 1.B vaterpolske lige na čelu tablice odvajao bod, ali i raspored je govorio u prilog branitelja naslova. Solinjane su, naime, ugostili četvrtoplasirani Biograđani, a Makarane je čekalo vruće gostovanje protiv trećeplasirane Opatije.

Prvenstvo je praktički odlučeno u petak nakon utakmice u Voloskom jer Galeb pod imperativom pobjede nije izdržao pritisak, Opatija ih je na krilima izvrsnog šesterostrukog strijelca Turine pobijedila 14:8, svrgnula s drugog mjesta i izborila titulu prve pratilje, a Solinjanima omogućila da u Biogradu odigraju na bod.

Prvaci trenera Marija Budimira nisu kalkulirali, prvu su četvrtinu dobili 3:2, na poluvremenu vodili 6:3, čvrsto održavali prednost i utakmicu mirno priveli kraju (11:6) za obranu prošle godine osvojenog naslova prvaka (lani su titulu osvojili bez poraza sa samo jednim remijem protiv ZPK-a i s osam bodova prednosti ispred upravo Zagrepčana koji su ove sezone zbog financijskih problema odustali od prvenstva). Medalje i trofej u ruke kapetana Salone Hrvoja Barbira uručio je član Upravnog odbora Hrvatskog vaterpolskog saveza profesor Boris Labar.

U posljednjem su se kolu veselili i vaterpolisti Delfina protiv Arsenala (12:11), a osobito Zadrani. Vaterpolisti Zadra cijelu su sezonu tavorili na začelju, ali u izravnom su obračunu i to u gostima (12:7) zbog 21 gola bolje gol-razlike "fenjer" prepustili Zagrebu.