Francuzi uzeli Španjolcima novu krunu

Borna Rupnik • subota, 31.07.2010.

Nogometaši Francuske do 19 godina novi su europski prvaci. Nakon polufinala s Hrvatskom, i u finalu su preokrenuli rezultat te do pobjede došli u završnici susreta...

Caen je još jednom svjedočio preokretu mladih Francuza za konačni uspjeh: domaće su nade uzele naslov europskih prvaka zahvaljujući pobjedi nad vršnjacima iz Španjolske (2:1).

Francuzi su finale izborili preko Hrvata, poslije lova na rezultatski zaostatak, a u završnom su ogledu ponovili isti scenarij. Naime, Španjolska je povela u 18. minuti nakon lijepog dodavanja Daniela Pacheca za Rodriga, koji je poslao loptu u mrežu.

Izjednačenje je stiglo početkom drugog poluvremena, premda su Španjolci uobičajeno dominirali gotovo cijelim dotadašnjim tijekom susreta. Yannis Tafer dobro je uposlio Gillesa Sunua, koji preko Alexa pogađa za 1:1.

Francuskoj je titulu osigurao Alexandre Lacazette samo pet minuta prije kraja dvoboja. Na drugoj je stativi glavom dočekao ubačaj Gaela Kakute za veliko slavlje.