1. Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 31.07.2010, 20:00 h, Park mladeži, gledatelja: 4000
Suci: Jurica Mihalj (Velika Mlaka), Željko Grgec (Bistra), Andrija Olujić (Zagreb)

Vedran Babić • subota, 31.07.2010.

Nogometaši Splita upisali su svoja imena u povijesne knjige kluba. U prvoj utakmici kluba iz Parka mladeži u Prvoj HNL potopljen je Varaždin s visokih 4:0. U odličnoj atmosferi pred četiri tisuće navijača Split je dominirao od početka i na najbolji način iskoristio svoje prilike, naplativši tako brojne promašaje s Kantride u prvom kolu.

Marko Tešija
55'
7
Juraj Grizelj
76'
9
Joško Parać
77'
Samir Toplak

Protiv Rijeke na otvaranju prvenstva nije išlo. Igra je bila tu, ali realizacija prilika - ne. To se promijenilo večeras kada je u Park mladeži doputovala vrlo mlada momčad Varaždina. Nošen podrškom brojnih navijača Split je s 4:0 pregazio svoje suparnike i tako dao do znanja da bi njihov travnjak mogao postati teško osvojiva tvrđava.

Najzanimljiviji trenutak nezanimljivog prvog poluvremena bio je vodeći pogodak Splićana, koji je vjerojatno odredio daljnji tijek susreta, tim više što je postignut u posljednjim trenucima. Tragičar utakmice na Kantridi, Velimir Vidić, oduzeo je loptu Brezovcu i uposlio kapetana Antu Žužula koji je matirao Krkleca i tako postao prvi Splitov strijelac u prvoligaškom društvu.

U drugom dijelu trener gostiju Samir Toplak u igru je uveo Vuka i Sačera, no to nije previše promijenilo stanje na terenu. Varaždin je teško dolazio do prilika i ostavljao mnogo otvorenog prostora, a Split je u 62. udvostručio vodstvo. Golubović je u šesnaestercu Varaždina oteo loptu, ona je stigla do Bučana, a ovaj je bez problema realizirao izglednu priliku.

Taj pogodak je označio kraj gostujućih nadanja za bod(ove), a 11 minuta kasnije Bučan je svojim drugim pogotkom razriješio dilemu oko pobjednika. Sam je oduzeo loptu nesigurnoj varaždinskoj obrani i poentirao za 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Romano Obilinović četiri minute potom s bijele točke nakon što je mladi Tešija srušen u kaznenom prostoru gostiju.

Svi napori uprave splitskog kluba da na stadion privuče što veći broj gledatelja isplatili su se. "Ušminkani" Park mladeži pohodilo je oko četiri tisuće navijača koji su mogli uživati u visokoj pobjedi njihovih ljubimaca i prvenstveno napadačkoj igri, jedinoj kakva može vratiti ljude na tribine...

• Obrisan korisnik01.08.2010. u 00:20
    To se tražii Splite! Split ce dobro dogurat ove godine meni se čini. CRVENI ĐAVOLI!!!
  • Obrisan korisnik31.07.2010. u 23:48
    E moj Varaždine još si jadniji nek nam je varteks bil... Godinama najmlađa i najperspektivnija momčad, a ni para ni muzike
  • Obrisan korisnik31.07.2010. u 23:15
    Našem nogometu trebaju klubovi koji imaju publiku,Splita je danas gledalo duplo više ljudi nego Hrvatskog prvaka u DVIJE domaće utakmice,da ne spominjem instant klubove poput Croatia Sesveta,Lokomotive,Međimurja,ranije Kamena,Mladosti 127 i sl. koji su prvoligaši samo radi "kuhanja" močnika.
  • Obrisan korisnik31.07.2010. u 23:04
    Bravo Splite, bravo navijači, to našem nogometu treba!