Katalinić: "Pustite da proslavimo"

Vedran Babić • nedjelja, 01.08.2010.

U vrijeme dok je Hajduk mislio na Osijek, u susjedstvu njegovog stadiona odvijala se prava fešta. Radnički nogometni klub Split ostvario je prvu pobjedu u Prvoj HNL pred odlično ispunjenim tribinama Parka mladeži u atmosferi koja se na našim prvoligaškim travnjacima samo poželjeti može. Trener Ivan Katalinić želi uživati u ovoj pobjedi i trenutno ne razmišlja o idućem suparniku.

Mlada i poletna, ali još uvijek nedovoljno iskusna momčad Varaždina, nije bila pravi suparnik raspoloženim i vrlo motiviranim Splićanima. U crveno okupanom Parku mladeži domaćin je slavio s visokih 4:0, a da je bilo malo više koncentracije, poraz je za goste mogao biti i još bolniji.

Prvi je mrežu zatresao kapetan Ante Žužul na samom izmaku prvog dijela i to kao da je slomilo Varaždince. Agilni Sead Bučan pridodao je dva pogotka u nastavku, a konačnih 4:0 postavio je također vrlo razigrani Romano Obilinović.

Vezane vijesti

Sve u svemu, bio je to prizor za pamćenje u Splitu, a dojam je da bi ih moglo biti još. Trener Ivan Katalinić poslije utakmice bio je presretan. "Čestitam igračima na borbenosti i igri koju su pružili. Zasluženo smo slavili, bili smo nadmoćni svih 90 minuta. Ovakva pobjeda nam daje nadu za nastavak prvenstva i sigurno ćemo sada lakše igrati nakon što smo upisali željene prve bodove."

U 54. minuti Katalinić je iz igre izvadio Žužula, a uveo 18-godišnjeg Marka Tešiju koji je s nekoliko sjajnih poteza oduševio splitsku publiku. Uz to je na njemu napravljen jedanaesterac kojeg je u pogodak pretvorio Obilinović.

"Nisam imao razloga za strah kada sam u igru gurnuo mladog Tešiju. Ima potencijala, talent je i to je pokazao na terenu", dodao je Katalinić u izjavi za službene stranice kluba.

U sljedećem kolu Split gostuje u Karlovcu, no Kate jasno daje do znanja da mu to sada nije ni na kraju pameti. "Nećemo sada o Karlovcu, do toga ima tjedan dana. Pustite sada igrače da ovo proslave."