Jelavić potvrdio pobjedu

Branimir Korać • nedjelja, 08.08.2010.

Hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić bez obzira što je prilično neizvjesno u kojem će klubu nastaviti karijeru, ne prestaje postizati pogotke u dresu bečkog Rapida...

U susretu četvrtog kola austrijske Bundeslige Rapid je gostovao u Grazu kod Sturma i upisao pobjedu 2:0. U zanimljivom dvoboju pobjedu Bečana je potvrdio Nikica Jelavić koji je svojim šestim ovosezonskim pogotkom postavio konačnih 2:0.

Rapid je poveo u 39. minuti pogotkom Jürgena Patocke. Sauer je ubacio, a Patocka je bio najspretniji pred golom Gratzeija i doveo goste u vodstvo.

Konačnih 2:0 postavio je Nikica Jelavić u 81. minuti uspješno završivši kombinaciju koju je započeo Hofmann, a nastavio Dober.

Jelavić je odigrao svih 90 minuta, uz pogodak je i propustio nekoliko izglednih prilika, a nakon pogotka je zbog proslave zaradio žuti karton. Ovo mu je šesti ovosezonski pogodak, drugi u prvenstvu uz četiri postignuta u Europi.

U redovima Sturma svih 90 minuta je odradio Gordon Schildenfeld.

Austrijska Bundesliga, četvrto kolo:
Sturm - Rapid 0:2.

• Obrisan korisnik08.08.2010. u 18:18
    mala popravka saurer nije izveo korner nego je bila duga akcija kod prvog gola ali ajde necemo trazit dlaku u jajetu :)