Kadeti osvetili seniore

Branimir Korać • ponedjeljak, 09.08.2010.

Ono što je jučer seniorska grčka reprezentacija napravila našoj na turniru na Cipru, danas su napravili naši kadeti na Europskom prvenstvu mladim Grcima. Hrvatska kadetska reprezentacija svladala je Grčku s visokih 70:49 i na taj način osigurala nastup u četvrtfinalu...

GRČKA - HRVATSKA 49:70 (13:16, 26:31, 40:44)

Grčka: Thomas Amparas 0, Theodoros Protoulis 0, Dimitrios Siologkas 3, Alexandros Mitsialos 4 (8 skokova), Ioannis Karamalegkos 0, Diamantis Slaftsakis 5 (5 skokova), Ioannis Papapetrou 8, Dimitrios Agravanis 8, Dimitrios Karampekis 3, Ioannis Anagnostopoulos 4, Kyprianos Maragkos 10 (4 skoka).

Hrvatska: Mislav Brzoja 5 (4 skoka), Martin Junaković 10 (6 skokova, 5 asistencija), Karlo Lebo 15, Ivan Jukić, Dino Šamanić, Dario Šarić 31 (15 skokova, 6 ukradenih), Dominik Mavra 3, Antonio Črnjević, Tomislav Radoš, Nikola Urli 6 (5 skokova), Daniel Zovko 0, Filip Bundović 0 (4 skoka).

Mladi Grci nisu bili ravnopravan protivnik našoj reprezentaciji u prvom susretu drugog kruga Europskog kadetskog prvenstva u košarci. Hrvatska je odigrala odličnu utakmicu, posebice u posljednjih 15 minuta te je ponovno predvođena dominantnim Darijom Šarićem odjurila do pobjede 70:49. Ova pobjeda za Hrvatsku znači i prolazak u četvrtfinale.

U susretu s Grčkom Hrvatska se prvi put odmaknula od protivnika početkom druge četvrtine kada Šarić radi seriju 7:0 za bijeg na 23:14. Do kraja prvog poluvremena prednost je bez problema održavana unatoč velikim problemima s osobnim pogreškama Filipa Bundovića koji će u konačnici odigrati tek devet minuta zbog pet osobnih pogrešaka.

Treća četvrtina je donijela buđenje Grka koji igraju puno bolje i sredinom četvrtine dolaze do vodstva 40:37. Međutim, to je bilo sve od njih, Hrvatska tada radi seriju 12:0 i na startu posljednje dionice ima osjetno vodstvo koje iz minute u minutu povećava te na kraju visoko slavi.

Šarić je tradicionalno bio prvo ime susreta sa sjajnih 31 poenom, 15 skokova i šest ukradenih lopti, a slijedio ga je Karlo Lebo s 15 poena. Kod Grčke najistaknutiji je bio Maragkos s deset poena.