Vodeni sportovi

Najbolja omladinska škola splitskog Mornara

Maja Giljanović • četvrtak, 12.08.2010.

Hrvatski vaterpolski savez svake godine najboljem omladinskom pogonu dodjeljuje Trofej Nardelli, a od prošlogodišnjih pobjednika jugaša titulu najbolje omladinske škole u Hrvatskoj je preuzeo splitski Mornar Brodospas.

Najboljim omladinskim pogonom u Hrvatskoj u 2010. se može pohvaliti Mornar Brodospas, splitski klub je naslijedio naslov od prošlogodišnjih pobjednika jugaša i nakon osvojenih šest medalja na 10 finalnih turnira u kategorijama nada, mlađih kadeta, kadeta, mlađih juniora i juniora osvojio Trofej Nardelli kojim Hrvatski vaterpolski savez svake godine nagrađuje najbolju omladinsku školu u završenoj sezoni.

TROFEJ NARDELLI

1.Mornar 194
2.Medveščak 163
3.Jug 159
4.Jadran 137
5.Šibenik 97

Mornar je osvojio ukupno 194 bodova (Jug je prošle godine slavio sa 168, a Mladost prije dvije godine sa 183 boda) i na drugom i trećem mjestu ostavio Medveščak (163) i Jug (159). U Top 5 su i Jadran i Šibenik, slijede Mladost, Primorje, Kruna Osijek, POŠK, Galeb i Biograd, a na začelju je Zadar (tri boda).

Od šest medalja mornarevaca četiri su zlatne, preostale dvije su srebrne. Nade Hrvoja Bobanovića su osvojile Kup i drugo mjesto u prvenstvu, mlađi kadeti trenera Hrvoja Bobanovića dvostruki su pobjednici, kadeti trenera Ozrena Mihaljevića su finalisti Kupa, a mlađi juniori trenera Vilija Mladinića su Kup osvojili. Mlađi juniori su u prvenstvu osvojili četvrto mjesto, kadeti peto, a juniori trenera Zdeslava Vrdoljaka su četvrti u prvenstvu i peti u Kupu.