Nikola Vlahović • subota, 14.08.2010.

Sevilla i Barcelona odigrali su prvu utakmicu Superkupa i domaćini su došli do pobjede od 3:1. Iako je nakon prvih 45 minuta Barcelona imala prednost, Sevilla je u nastavku preokrenula i došla do uvjerljive pobjede. Međutim, treba napomenuti da su gosti igrali u "šarenom" sastavu s većinom igrača iz druge momčadi...

Trener Barcelone, Josep Guardiola, na teren je poslao kombiniranu momčad u kojoj čak nije bilo osam standardnih igrača. Naime, produženi odmor dobili su: Victor Valdes, Gerard Pique, Carles Puyol, Andres Iniesta, Sergio Busquets, Xavi, Pedro i David Villa.

Tako su sastav Barcelone činili uglavnom igrači iz B momčadi, a predvodili su ih Zlatan Ibrahimović i Dani Alves. Nakon izjednačene igre u prvih petnaestak minuta, Barcelona je imala prvu lijepu priliku. Sam je u kaznenom prostoru Seville ostao Ibrahimović, ali je Šveđanin dugo čekao i Palop mu je uklizao i odnio loptu. Odmah su u idućem napadu odgovorili igrači Seville, ali vratar Barcelone bio je na mjestu.

Ipak, Katalonci su poveli u 21. minuti, a strijelac je bio Ibrahimović. Dobro je napadač Barcelone utrčao na ubačenu loptu s lijeve strane i lukavo je ugurao iza leđa Palopa. Osim jednog gola, gledatelji su u prvih 45 minuta na stadionu vidjeli po još jednu dobru šansu s obje strane, ali se na odmor otišlo s minimalnom prednošću Barce.

Početkom drugog poluvremena teren je napustio Ibrahimović, a u igru je ušao Lionel Messi. Odličnu priliku za izjednačenje imala je Sevilla u 54. minuti. Glavom je silovito tukao Luis Fabiano, ali udarac Brazilca obranio je pričuvni vratar Barcelone, Mino. Međutim, u idućoj prilici Luis Fabiano nije promašio. Dobro je brazilski reprezentativac prihvatio dodavanje iz sredine terena i odmjerenim udarcem pogodio za 1:1.

Sevilla je u 73. minuti napravila preokret i povela 2:1. Brzo su domaćini odigrali jednu kontru, a akciju je efikasno završio Kanoute. Malijac je dobro pratio napad i pravovremenim utrčavanjem došao do lopte i lagano zabio za veliko slavlje domaćina. Sedam minuta prije kraja utakmice Sevilla je došla i do trećeg gola, a strijelac je ponovno bio Kanoute. U obrani Barce "zaspao" je Abidal, a napadač Seville to koristi i glavom zabija za veliko vodstvo domaćina.

Do kraja utakmice Barcelona je imala jednu dobru priliku, ali udarac iz daljine zaustavio je Palop. Guardiolina momčad bila je bolja u prvom poluvremenu, dok su u nastavku gosti više pokazali i zasluženo došli do pobjede. Uzvratna utakmica na rasporedu je 21. kolovoza.

• Obrisan korisnik16.08.2010. u 15:34
    To je to.Sevilla ima jeben napad Džingis Kanute-Negredo,ali ipak nadan se pobjedi Barcelone u uzvratu.
  • Obrisan korisnik16.08.2010. u 15:31
    Nisam mislio da je igrala samo bez Xavia, već da Xavi sam vrijedi pola momčadi, a i da dođe u bilo koju drugu vrhunsku momčad, opet bi bio pola momčadi jer je (po mojem mišljenju) trenutno najbolji graditelj igre na svijetu.
  • Obrisan korisnik15.08.2010. u 14:50
    Nemojmo letit sa najavama kako ce Sevilla biti pometena, pitanje koliko su spremni igraci Barce. I da su spremni sto posto, i da igra prva ekipa, Sevilla je i dalje jako dobra momcad sa par vrhunskih igraca. Nadam se pobjedi, ali nemojmo pricat kao da su ovi dosli sada sa livade.
  • Obrisan korisnik15.08.2010. u 14:42