Srna najbolji u pobjedi Šahtara

Borna Rupnik • ponedjeljak, 16.08.2010.

Nogometaši Šahtara zasjeli su na prvo mjesto ukrajinskog prvenstva pobjedom nad Karpatyjem, a hrvatski je dvojac dao svoj doprinos novom slavlju...

Hrvatski reprezentativci Darijo Srna i Eduardo da Silva također su se vratili klupskim obvezama nakon gostovanja u Slovačkoj u srijedu.

Njihov Šahtar na svom je terenu svladao goste iz Lviva, a jedini pogodak na susret postigao je Willian u 45. minuti dvoboja. Srna je odigrao vrlo dobro i ponio naslov igrača utakmice, dok je Eduardo teren napustio nakon 58 minuta igre, u kojima se našao u nekoliko (polu)prilika.

"Mogli smo zabiti i više, ali nažalost nismo uspjeli. Pravedan rezultat ove utakmice vjerojatno bi glasio 4:1 za nas", prokomentirao je Šahtarov trener Mircea Lucescu.

Dan ranije Dynamo iz Kijeva poražen je od Vorskle rezultatom 3:1, a Ognjen Vukojević startao je u udarnoj postavi te izašao četiri minute prije kraja.