Teška pobjeda u Višnjevcu

Mario Plavčić • četvrtak, 19.08.2010.

Nogometaši Osijeka odigrali su prijateljski susret u Višnjevcu kod istoimenog niželigaša. Bijelo-plavi su, unatoč blijedoj igri, upisali tijesnu pobjedu rezultatom 3:4. Karačića čeka mukotrpan posao...

Nakon što je početkom tjedna preuzeo klupu Osijeka, Branko Karačić želio je čim prije uvidjeti s kakvim kadrom raspolaže. Utakmica u Višnjevcu bila je idealna provjera pred gostovanje u Puli, no ono što su Osječani prikazali trenera Karačića nije oduševilo.

Prvo poluvrijeme odigrala je "udarana" postava, a rezultat na kraju prvog dijela glasio je 0:2 za prvoligaša. Strijelac oba pogotka bio je Barišić, a postigao ih je u 7. i 39. minuti. Unatoč vodstvu od dva pogotka razlike, igra Osječana bila je poprilično bezidejna i rastrgana.

U nastavku susreta prigodu su dobili "drugih jedanaest", a među njima i mladi Anton Maglica koji se još nije potpuno oporavio od ozljede. Igra bijelo-plavih u nastavku djelovala je još rastrojenije, a posebice od 60. do 66. minute kada su primili tri pogotka.

Najprije je Hodonj u 60. minuti smanjio na 1:2, a četiri minute kasnije Suvaljko je izjednačio na 2:2. Već u idućem napadu Prijić ponovno Osječane dovodi u vodstvo, no i ovo je bilo kratkog vijeka - u 66. minuti Josipović postiže pogodak za 3:3. Konačnih 3:4 postavio je Makedonac Gligorov koji će, vrlo vjerojatno, ostati u gradu na Dravi i pojačati momčad Osijeka.

Karačiću će očito trebati dosta vremena kako bi posložio momčad, ali vremena previše - nema. Već u subotu Osječane očekuje novi ispit kada gostuju u Puli kod Istre 1961. Bijelo-plavi se nadaju boljoj realizaciji i prvoj prvenstvenoj pobjedi.