Moralesu 90 minuta, Ukrajini pobjeda

Mirza Seferagić • srijeda, 08.09.2010.

Ukrajina je na stadionu Valerija Lobanovskog pobijedila reprezentaciju Čilea s 2:1. Ukrajinci su nedavno ostali bez izbornika Mirona Markeviča koji je podnio ostavku, pa je to mjesto privremeno preuzeo Jurij Kalitvincev.

Ukrajina je bila puno bolja momčad na terenu te su poveli u 36. minuti preko Yaroslava Rakitskog, a Čileanci se nisu uspjeli oporaviti do kraja prvog poluvremena.

I u nastavak susreta bolje ulaze domaćini, a plod njihove dobre igre došao je u 64. minuti kada na 2:0 povisuje Alexandr Aliev nakon vrlo dobre akcije domaće ekipe. Do kraja susreta Ukrajinci su stvorili još nekoliko prilika, no pogodak su ipak postigli gosti.

Mauricio Isla uspio je u 86. minuti postići pogodak te tako samo ublažiti poraz svoje momčadi. Izbornik Čilea, Argentinac Marcelo Bielsa, na ovoj je utakmici obavio samo tri izmjene dok je njegov kolega na suprotnoj strani, Jurij Kalitvincev, obavio pet izmjena te je mogao biti zadovoljan prikazanom igrom svojih igrača.

Dinamov veznjak Pedro Morales odigrao je za Čile svih 90 minuta.

Rezultati ostalih prijeteljskih utakmica:
Bahrein - Togo 3:0, Japan - Gvatemala 2:1, J. Koreja - Iran 0:1, Kina - Paragvaj 1:1, Estonija - Uzbekistan 3:3, Katar - Oman 1:1, UAE - Kuvajt 3:0, Poljska - Australija 1:2, Argentina - Španjolska 4:1.