1. Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 11.09.2010, 16:30 h, Pula, Stadion Veruda, gledatelja: 1500
Suci: Fran Jović (Zagreb), Menđušić (Vinkovci), Mergeduš (Nova Gradiška)

Matej Milanović • subota, 11.09.2010.

U sedmom kolu 1. HNL zaprešićki Inter pobjednički je prošao kroz Pulu i tako nastavio seriju nakon visoke pobjede protiv Lokomotive. Istra 1961 je, pak, novim porazom s direktnim konkurentom sve bliže Drugoj ligi.

Hrvoje Jančetić
18'
31
Matija Matko
58'
10
Tomislav Jonjić
83'
Ilija Lončarević

Inter je u sedmom kolu 1. HNL došao u Pulu s jako visokim moralom, nakon što je u prethodnom kolu potpuno nadigrao Lokomotivu i upisao prvu pobjedu. Sasvim suprotno je bilo psihološko stanje u redovima Istre 1961 koja je morala protiv Intera pokušati napokon doći do prvog troboda u ovoj sezoni.

Nažalost po domaćine, utakmica je krenula u krivom smjeru već nakon 15 minuta. Tomislav Bosec se izborio za jedanaesterac, kojeg je iskoristio Antun Palić i postavio rezultat na 1:0 za goste. Odmah nakon primljenog pogotka stigla je reakcija Istrana, koji su stisnuli protivnika, pogodili i jednu vratnicu, ali nisu došli do pogotka.

Inter je izdržao protivnički nalet i u završnici poluvremena primirio je igru i mirno zadržao prednost do odlaska u svlačionice. Početak drugog poluvremena pripao je Istri koja je ponovno napala, no mreža gostiju je ostajala nedirnuta.

Inter je potom imao jednu ozbiljniju priliku, ali je na tome i stao. Istra je nastavila voditi igru i pokušavala je stvoriti priliku za izjednačenje. Međutim, kao i više puta tijekom ove sezone, inicijativa Puljana prošla je bez pravog udarca prema protivničkim vratima.

Trenutak koji je mogao preokrenuti utakmicu dogodio se u 82. minuti kada je Interov Saša Balić dobio drugi žuti karton, a domaći su zaradili najstrožu kaznu. Nažalost po Istrine navijače, Armend Alimi nije uspio svladati protivničkog vratara.

Gosti su do kraja utakmice uspjeli zadržati vodstvo, usprkos čovjeku manje na terenu i s nova tri boda napravili su bitan korak u borbi za opstanak. Bitan korak, ali prema drugoj ligi, napravila je pak Istra koja je u sedam kola osvojila samo dva boda. Pri tome je posebno bitno naglasiti da su čak pet dvoboja odigrali protiv momčadi koje su u tom trenutku bile, ili su još uvijek pri samom dnu tabele.

Ako niti protiv direktnih konkurenata Istra 1961 ne može do pobjede, stvarno je nerealno očekivati da će i iduće godine igrati u prvoligaškom društvu. Robert Jarni, ako ga naravno uprava ne smjeni, morat će napraviti pravo čudo kako bi ostvario sezonski cilj Puljana, koji u idućem kolu idu na još jedno važno gostovanje kod Zadra.

Intera u idućem kolu očekuje domaći susret s Osijekom. Ako uspiju nastaviti seriju pobjeda približili bi se na samo bod od Osijeka i dodatno poboljšali svoje izglede u borbi za prvoligaški opstanak.