Ostali sportovi

Markoviću bronca u Gentu

Maja Giljanović • nedjelja, 12.09.2010.

Hrvatski gimnastičar Tomislav Marković je osvojio brončanu medalju na natjecanju Svjetskog kupa u Gentu. U finalu je nastupio i Marijo Možnik i osvojio peto mjesto.

Četvorica hrvatskih gimnastičara su otputovala na Svjetski kup u Gent, a nakon što su Robert Seligman na konju s hvataljkama i Marko Brez na konju, preči i na ručama svoj nastup završili u subotnjim kvalifikacijama u finalu su nastupili Tomislav Marković i Marijo Možnik.

Drugoplasirani u kvalifikacijama partera (14,825) Marković je dobio veću ocjenu (15,025), ali je pokvario plasman i skliznuo za jednu poziciju na treće mjesto iza Grka Eleftheriosa Kosmidisa (15,425) i Čileanca Enriquea Gonzalez Sepulvede (15,075).

Vezane vijesti

Šestoplasirani u kvalifikacijama preče (14,850) Možnik je pokvario ocjenu (14,425), ali zaradio jednu poziciju i na petom mjestu ostao iza Kineza Guo Weiyanga (15,425), Grka Vlasiosa Marasa (15,275), Poljaka Romana Kulese (14,975) i Talijana Enrica Pozza (14,600).

U Gentu su nastupili gimnastičari iz 38 zemalja i dva finala su dobar znak 40 dana prije Svjetskog prvenstva u Rotterdamu od 16. do 24. listopada i manje od dva mjeseca prije sljedećeg natjecanja Svjetskog kupa u Osijeku od 3. do 8. studenog.