Cibona bez finala u Sarajevu

Ivor Krapac • srijeda, 15.09.2010.

Košarkaši Cibone u srijedu i četvrtak igraju na memorijalnom turniru Mirze Delibašića u Sarajevu, na kojem su lani bili finalisti. Ovog puta neće ponoviti taj rezultat...

Cibona neće reprizirati prošlogodišnji doseg na Memorijalu Mirze Delibašića, pripremnom turniru za novu sezonu koji se u organizaciji KK Bosna igra u Sarajevu. Cibosi su lani pobjedama nad Panioniosom i domaćom Bosnom izborili finale u kojem ih je nadjačao Fenerbahče Ülker, a na ovogodišnjem izdanju pretrpjeli su poraz u polufinalu, sa 73:62 u korist podgoričke Budućnosti.

Najjači crnogorski klub obavio je glavni dio posla na putu do pobjede u prvih 20 minuta. Nakon prve četvrtine bilo je 19:14, dok se na poluvrijeme otišlo s 41:27, što su do kraja utakmice Cibosi uspjeli samo smanjiti.

Vezane vijesti

Budućnost je do pobjede došla uz 19 poena Vladimira Dragičevića, dok su prvi u pratnji bili Marko Simonović s 15 i njegov imenjak Ščekić s 14 poena. Cibose su vodili Bojan Bogdanović s 15 poena i Drago Pašalić s 12 poena i devet skokova.

Cibona će se u četvrtak u 15 sati u utakmici za treće mjesto sresti s lošijim iz polufinalnog ogleda Bosne i Efes Pilsena, kojeg vodi Velimir Perasović.