Cibona treća u Samsunu

Ivor Krapac • ponedjeljak, 20.09.2010.

Cibona je osvojila treće mjesto i na drugom uzastopnom pripremnom turniru. Nakon prošlotjednog Memorijala Mirze Delibašića u Sarajevu, Cibosi su treći i u turskom Samsunu - u posljednjoj utakmici doživjeli su poraz od VEF Rige...

Posljednji nastup na turniru u Samsunu donio je drugi Cibonin poraz. Nakon Bešiktaša u subotu, u ponedjeljak je Cibose nadjačala VEF Riga, koja je s 80:75 osigurala drugo mjesto, a hrvatske prvake ostavila na trećoj poziciji.

Kao i u prve dvije utakmice na turniru, Cibona je u prvoj četvrtini ponovno bila neefikasna. Riga je nakon prvih deset minuta vodila s 14:12, a izjednačenost se nastavila i u ostatku utakmice. Na poluvrijeme se otišlo s 34:32 za Latvijce, a uoči posljednjih deset minuta ta je prednost narasla na 61:56. S pet razlike za Rigu je i završilo.

Vezane vijesti

Bojan Bogdanović je i ovog puta najavio da će u dolazećoj sezoni biti glavni adut Cibosa u napadu, predvodeći momčad s 24 poena. Leon Radošević priključio se s 14, a Drago Pašalić s 13 poena. Sandis Valters ubilježio je 16, Derek Williams 14, a Kristaps Janičenoks 12 poena za Latvijce.

Pobjednik turnira je Bešiktaš Cola Turka. Nakon Cibone i Rige, istanbulski klub bio je jači i od Türk Telekoma, s 96:92, čime su njihovi suparnici završili posljednji s tri poraza.