Pobjeda Splita u Gomilici

Vedran Babić • utorak, 21.09.2010.

Nakon pobjede u prvenstvu nad Lokomotivom nogometaši Splita odigrali su u Kaštel Gomilici još jednu u nizu svojih prijateljskih utakmica po regiji. Splitovci su kod GOŠK Adriachema slavili s 4:1, a najistaknutiji pojedinci bili su mladi Ante Erceg i Mate Pehar.

Otkako je počela HNL sezona, nogometaši Splita često su u pauzi između utakmica odigravali pripremne susrete s niželigašima kako bi zadržali natjecateljsku i fizičku formu. Ovoga puta na red je došlo gostovanje u Kaštel Gomilici kod četvrtoligaša GOŠK Adriachema.

U kombiniranom sastavu Split je poveo u 20. minuti pogotkom prinove Mate Pehara, kojemu je to već treći pogodak u prijateljskim utakmicama u crvenom dresu. Unatoč tome, još uvijek čeka na prve minute u HNL-u.

Vodstvo gostiju trajalo je samo pet minuta. Izjednačio je Mula iz najstrože kazne, no Split je do poluvremena vratio vodstvo, a strijelac je bio povremeni član prve jedanaestorice Josip Serdarušić. Završnicu utakmice obilježio je mladi napadač Ante Erceg, koji je u 74. minuti bio precizan s bijele točke, a odmah u idućem napadu postigao je prekrasan pogodak iz daljine za konačnih 4:1.

Lijepa je ovo uvertira Katalinićevih igrača u gostovanje kod Istre 1961 u Puli koje slijedi u subotu.

Prijateljska utakmica:
GOŠK AC - Split 1:4 (1:2)

GOŠK AC: Čulić, Miše, Šošić, Zec, Keran, Janković, Ćurković, Turković, Šarić, Mula, Botica (još su igrali: Milina, Ercegovac, Škalic, Pelivan, Moravec, Ljubić, Petrović, Vidović, Petrić, Novaković). Trener: Edi Rupić.

Split: Zagorac, Dan. Rašić, Gruica (od 67. Radnić), Budiša, Dam. Rašić, Serdarušić, Pehar, Erceg, Žužul (od 46. Qerimi), Grizelj (od 67. Obilinović), Deranja (od 46. Parać). Trener: Ivan Katalinić.

• kraljetina22.09.2010. u 16:42
    serdarušić, uistinu me zanima kakva je kvaliteta tog nogometasa, pratio sam split i vidio da je bio na klupi u uvodnim kolima i onda zaigra od pocetka i igrac utakmice