Borna Rupnik • srijeda, 22.09.2010.

Glasgow Rangersi lakoćom su preskočili prepreku zvanu Dunfermline, a hrvatski reprezentativac istaknuo se i kvalitetom i kvantitetom...

U škotskom izdanju liga-kupa momčad našeg Nikice Jelavića za protivnika je imala Dunfermline, a pobjeda Glasgow Rangersa niti u jednom trenu nije došla u pitanje. Na kraju je semafor pokazivao uvjerljivih 7:2.

Golijadu je u 21. minuti otvorio upravo Jelavić, pospremivši u mrežu dobro dodavanje Broadfoota. Potom je svoj prvi pogodak upisao Lafferty, a treći je dodao Bougherra.

Dunfermline je smanjio na 3:2 preko Woodsa i Cardlea, ali odmah uzvraća Lafferty, a najljepši pogodak na susretu postigao je Jelavić u 59. minuti za 5:2 - protivničkog je vratara matirao udarcem preko glave.

Lafferty je do kraja stigao zabilježiti i hat-trick, a sedmi je pogodak bio djelo Naismitha. Jelavić je teren uz zasluženi pljesak s tribina napustio nakon 66 minuta igre.

• enteret22.09.2010. u 16:12
    U 1/16 škotskog kupa Jelavić zabije 2 gola i odmah ga treba staviti u prvu 11-toricu reprezentacije. U 1/16 hrvatskog kupa Čop zabije 6 golova i svi po njemu seru kao da je najgori igrač u državi i da je jedini razlog zašto igra Šošamanager. Kad je svehvaljeni Jelavić bio u Hajduku, svi su pričali... [više na forumu]