1. Hrvatska nogometna liga, 9. kolo, 25.09.2010, 18:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 3.500
Suci: Ante Vučemilović (Osijek), Barišić (Osijek), Pejić (Vukovar)

Bernard Jurišić • subota, 25.09.2010.

Hajduk je ubilježio nove bodove pobjedom protiv Varaždina 2:0, ali teškom mukom i uz puno posla kojeg je odradio vratar Subašić. Varaždinci su igrali i napadali, Hajduk bljesnuo iz dvije kontre i osigurao prvo mjesto do narednog vikenda...

Kasna jesen u jednom je danu u Splitu zamijenila kasno ljeto, a kiša je nemilice topila travnjak poljudskog stadiona tijekom čitavog današnjeg dana. Varaždin je po prvi put u Split stigao s novim imenom i novim grbom, no dobru igru koju su često prikazivali u Splitu prikazali su i večeras.

Varaždinci su se brže i bolje prilagodili kišnim uvjetima i tijekom prvog poluvremena puno bolje kontrolirali loptu i uspijevali stvarati igru. Hajdukovci, s druge strane, kao da su još živjeli u ljetnim uvjetima. Klizav teren "ubio" je svaki kreaciju "bilih" do odmora.

"Uzeli ste nam reprezentaciju, ponos ne možete"

Nakon burnog odgovora na odluke IO HNS-a tijekom tjedna, očekivala se nova poruka navijača Hajduka prema čelnicima saveza. Torcida je ispunila očekivanja, a vrhu Saveza uz pjevanje domoljubnih pjesama transparentom su poručili: "Ovaj narod za Hrvatsku je krvarija, pobjedama se radova, uz poraze tugova, al krija se i prida nikad nije! Uzeli ste nam reprezentaciju, ponos ne možete. Markoviću odlazi".

U 11. minuti Šimek je izbjegao zaleđe i izašao oči u oči sa Subašićem s lijeve strane, no Hajdukov vratar efektnim je letom spriječio gostujuće vodstvo. U 18. minuti Golubar je promašio nepromašivo. Dobio je loptu od Punčeca na 40 metara i sam kao duh krenuo prema Subašiću, ali kao da se prestrašio prigode i pucao preko grede.

Hajduk je zaprijetio tek nakon jednog slobodnog udarca Tomasova i ispuštene lopte od strane vratara Krkleca, a u 38. minuti opet je Subašić spašavao "bile". Hajdukovac na posudbi u Varaždinu, Mario Sačer, po treći put danas prohujao je pored Strinića, izašao sam pred Subašića, no Hajdukov je vratar još jednom spasio svoja vrata.

I dok se činilo kako su Varaždinci sasvim blizu vodstvu, a poneki zvižduk na račun domaćina počeo stizati s tribina, Hajduk je poveo. Opet je sve krenulo od prekinutog napada gostiju, krenula je munjevita kontra u kojoj je Anas odlično u prostor proigrao Tomasova, ovaj vraća paralelu pred vrata, a tamo je na pravom mjestu Ante Vukušić, koji lako realizira i dovodi splitsku momčad u prednost.

Do poluvremena su Tomasov i Anas još mogli i udvostručiti vodstvo, no bila bi to posve nerealna slika vođenog u prvih 45 minuta.

Drugo poluvrijeme otvorilo je nekoliko dobrih prodora Maloče po desnom boku, od kojih je onaj u 52. minuti stvorio dobru situaciju za udarac Vukušiću. Varaždinski vratar je njegov udarac obranio.

U 57. minuti Anas Sharbini je napravio još jednu glupost koja ga je mogla stajati drugog isključenja u dvije prvenstvene utakmice zaredom. Najprije je napravio prekršaj na Sačeru, a nakon toga ga zakačio dok je ležao na podu. Osječki sudac odlučio je povjerovati Poklepovićevim izjavama nakon isključenja u Rijeci da je Anas anđeo, pa mu je dodijelio samo žuti. "Crveni" mu je minutu kasnije pokazao njegov trener, koji ga je zamijenio Čopom.

Nakon toga Varaždinci su potpuno preuzeli kontrolu nad utakmicom, a Hajdukovo vodstvo branio je tek iznimno raspoloženi vratar Subašić. Hajdukova obrana ispadala je u nekoliko navrata nakon dobrih kombinacija i otvaranja Varaždinaca, a Subašić je redom skidao vrlo dobre prigode Brlečiću, Filipu Škvorcu i Šafariću.

I opet kad se činilo da su Varaždinci blizu pogotka, Hajduk je opet zabio. Vukušić je ubacio s desnog krila, Conjar je nespretno promašio klizavu loptu koja je došla do usamljenog Čopa, a ovome nije preostao težak posao ugurati drugu loptu u mrežu Varaždina i tako riješiti susret.

Do kraja su Varaždinci mogli primiti i treći pogodak, najprije je Vukušić zaobišao Krkleca, ali zaboravio loptu, a potom Ibričić pogodio vratnicu. Može se reći da su Varaždinci danas zaslužili više, no pišu se bodovi, a dojam ostaje do sljedeće utakmice. A ona je za Hajduk već u četvrtak - stiže Anderlecht.

• cameosis26.09.2010. u 15:12
    oprosti, trebao bih isto tako ustručavati se komentara, no ne ide:ta ti je izjava bezveze, činjenica je da je podcijenivanje splita zavaravanje, a ne obrnuto -- laprdali su petković i toplak isto nakon splita da su njihove momčadi igrale loše i da nije split nešto posebno ... a gubili su 4:0 i 3:0... [više na forumu]
    cameosis
  • Obrisan korisnik26.09.2010. u 13:35
    Ja se slažem da Lokomotiva ne bi trebala igrat u prvoj ligi,samo mi smeta kad kaže da je Dinamo B,što nije točno. A za Villarreal,naravno da su nas podcijenili,ali kad usporediš da je Dinamo ispao od Sheriffa i onda dobije takav klub,to je uspjeh. Čuj mi smo se s klupom mučili protiv Zagreba a vi s... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.09.2010. u 12:38
    daj kako jedna momčad koju čine većinom igrači dinama na posudbi više ih niste mogli ni posuditi može igrati protiv dinama...i da dobili ste villareal i poletili u nebesa ali smatram da su vas oni jako podcijenili i tu je bila njihova greška i vaš uspjeh čestitam vam na tome ali mislim da ste... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.09.2010. u 12:26
    Dinamu se forma može samo dići,a znaš zašto?Zbog Vahe koji je svima u HNL-u pokazao šta to znači bit vrhunski trener.Čak bih rekao da ako gledamo prvih 11 Dinama i Hajduka,vrlo je izjednačeno,međutim Dinamo ima klupu a Hajduk ipak ne i u tom je stvar.A ako usporediš utakmice s Dinamom(B) i Unireom... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.09.2010. u 12:11
    a dinamo je u velikom usponu forme... a to će pokazati danas protiv dinama B..:) sa splitom 1:1 vidit ćemo koliko će te vi izvući..sa dinamom loše prvo poluvrijeme a da nije bilo onog prekida moglo je biti svašta..rijeka....pa vi ste izgubili i to u maksimiru...a varteks ili varaždin pa utakmica u... [više na forumu]