1. Hrvatska nogometna liga, 9. kolo, 25.09.2010, 18:00 h, Gradski stadion, Koprivnica, gledatelja: 300

Antonija Pavlić • subota, 25.09.2010.

Slaven Belupo protiv Hrvatskog je dragovoljca rutinski došao do novog troboda, a pogotke su za farmaceute postigli Franjo Tepurić u 50., Aljoša Vojnović u 72. i Davor Bagarić u 90. minuti. Izabranici Damira Biškupa solidno su se držali u prvih 45 minuta, ali Mile Petković dobro je prodrmao svoje nogometaše tijekom petnaestominutnog predaha pa smo u drugom poluvremenu gledali sasvim jednosmjernu utakmicu...

Ivan Ćosić
61'
10
Sergio Ruben Lacerda De Oliveira
77'
17
Leopold Novak
81'
Damir Biškup

U teškim uvjetima i po kišovitom vremenu na Gradskom stadionu u Koprivnici nije se, začudo, igrao nimalo loš nogomet. Oko tristotinjak je gledatelja u prvom poluvremenu, tako, moglo vidjeti prilično solidnu prezentaciju Hrvatskog dragovoljca i ponešto stidljive farmaceute, a sve to zahvaljujući "bezrespektnoj" taktici trenera gostiju Damira Biškupa.

Fenjeraši lige od starta su, naime, odlučili pokazati da se u Koprivnicu nipošto nisu došli braniti te su demonstrirali stanovitu sportsku drskost, na početku odlično zaprijetivši iz slobodnog udarca. U 10. minuti u prvoj prigodi Slavena poslije udarca iz kuta glavom je solidno pucao Josip Milardović, ali netko od gostujućih braniča u posljednji je čast loptu izbacio s gol-crte.

Uslijedio je period dominacije Dragovoljca; u 17. minuti Jusufi je (naposljetku neuspješno) izašao sam pred Rodića, da bi samo koju minutu kasnije iz vrlo dobre situacije pucao Jazvić, ali i pogodio tek vanjski dio mreže.

Prvu stopostotnu prigodu kreirali su domaćini u 30. minuti. S desne je strane odlično centrirao Vedran Purić, u šesnaestercu u trepavicu naciljavši Gorana Mujanovića, no potonji sa samo metra udaljenosti u padu ipak nije uspio loptu zakucati u mrežu. U 38. minuti Aljoša Vojnović kroz obranu HD-a u prostor je proigrao Mujanovića, no iz svega je izboren jedino udarac iz kuta.

Drugoj velikoj prigodi farmaceuta svjedočili smo u 40. minuti. Ponovno iznimno aktivni i raspoloženi Davor Bagarić izveo je korner, na povratnoj se lopti našao Milardović, ali drugi puta netko od braniča gostiju opasnost je "počistio" s crte. Posljednju (polu)prigodu u prvih 45 minuta priredio je u kontri Goran Međumurec, ali Rodić nije imao posla jer je lopta fijuknula pored vrata.

Međutim, čim se razigrao najbolji ovogodišnji strijelac i igrač Slavena Aljoša Vojnović gosti su prestali igrati, a izabranici Mile Petkovića ohrabrili su se i počeli nizati prigode, u 50. minuti i povevši. Golemi dio posla u nastanku pogotka Franje Tepurića napravio je upravo Vojnović; primio je loptu malo izvan šesnaesterca, prevario čuvara i pucao prema Čoviću, a loptu koju je vratar HD-a odbio, u lijevi donji kut u gužvi je nekako uspio pospremiti 22-godišnji napadač.

Domaći su i u nastavku gospodarili terenom, nestalo je entuzijazma Hrvatskog dragovoljca (vidljiv je bio i umor, ali i nedostatak iskustva), pa smo u 58. minuti vidjeli novu stopostotnu prigodu. Ponovno je nabacio Bagarić, ponovno je glavom pokušao Mujanović, ali i ponovno je obrana Dragovoljca s crte raščistila u korner. No, novi zgoditak u 72. minuti ništa nije moglo spriječiti. U kaznenom prostoru srušen je Bagarić, sudac Alen Gerek bez promišljanja je pokazao na bijelu točku, a siguran realizator bio je Aljoša Vojnović.

Lijepu akciju kreirali su Slavenovi nogometaši i u 79. minuti. Kontru su poveli Bagarić i Delić, potonji je nakon serije dodavanja iz prve uposlio Vojnovića, ali strijelac drugog gola pogodio je samo vratnicu. Isti je igrač gredu zatresao i pet minuta kasnije, a posljednji atom snage Slavenovi su nogometaši utrošili u 90. minuti kada je Purić u polukontri ubacio s desne strane, a u kaznenom prostoru iz poluvoleja "točku na i" postavio Davor Bagarić.