Nacional bolji od Finaca

Sportnet • srijeda, 29.09.2010.

Hrvatski prvak Nacional je u prvom kolu UEFA Futsal Cupa pobijedio finski Ilves Tempere rezultatom 7:1.

Nacional - Ilves Tempere 7:1

UEFA Futsal Cup, grupa 5, Montesilano

NACIONAL: Stojkić, Humar, Capar, Novak, Ko.Morina, Ku.Morina, Grcić, Šestić, Fernando, Da Silva, Ugarković, Šestić

Vezane vijesti

ILVES TEMPERE: Kalloinen, Alatalo, Saukoniemi, Majamaa, Laitinen, Anttonen, Teittinen, Sairjala, Torvinen, Nyblom, Inapshba, Pakola

STRIJELCI: 1:0 Novak 2', 2:0 Ko.Morina 3', 3:0 Novak 5', 4:0 Fernando 8', 4:1 Pakola 11', 5:1 Ugarković 18', 6:1 Novak 36', 7:1 Grcić 37'

Od samog početka Nacional je krenuo agresivno u potpunu ofenzivu i već u petoj minuti na semaforu je pisalo 3:0 uz dva pogotka Tihomira Novaka i jedan Koraba Morine.

Unatoč visokom početnom vodstvu Nacional ne posustaje, a Fernando u 8. minuti postiže pogodak za 4:0. Nakon toga Diego radi jedan nepotreban prekršaj na sedam metara iz kojeg Finci smanjuju vodstvo na 4:1 u 11. minuti. U 18. minuti Goran Ugarković pogađa za 5:1 iz odlične izrađene akcije i tim se rezultatom odlazi na odmor.

U drugom dijelu od samog početka Nacional pritišće i opsjeda gol Ilvesa i pogocima Grcića te trećim golom Tihomira Novaka pobjeđuje 7:1.

U drugom kolu Nacional sutra igra sa izraelskim prvakom ASA Tel Avivom, dok će ljubitelji futsala u subotu na Rai Sportu 2 moći gledati ljepoticu skupine između Nacionala i talijanskog prvaka Montesilvana.