1. Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 03.10.2010, 17:30 h, Karlovac, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 4.000
Suci: Domagoj Ljubičić, Conjar, Barišić (svi Osijek)

Bernard Jurišić • nedjelja, 03.10.2010.

Hajduk je izgubio dva važna boda u Karlovcu i prepustio vrh prvenstvene ljestvice Dinamu. "Bili" su poveli preko Vukušića u ranoj fazi utakmice, no potom su stali i nezainteresirano čekali kraj susreta. Karlovac je to znao kazniti...

Borislav Pilipović
34'
14
Viktor Špišić
62'
8
Matija Štefančić
78'
Stanko Poklepović

Hajduk je u Karlovac došao nakon velike europske pobjede protiv Anderlechta, ali i s Dinamom koji mu "pušte za vratom" već nekoliko kola na vrhu prvenstvene ljestivce. Prošle sezone Karlovčani su zaustavili "bile" pobijedivši ih na svom stadionu, pa su sličan ishod priželjkivali i danas.

Nakon Hajdukovog aktivnijeg otvaranja utakmice, ali bez prave prijetnje prema Sunari, već od prvih minuta bila je očigledna namjera domaćeg trenera Pamića da Hajduku prepusti igru, a svoju momčad usmjeri na kontranapade kojima bi pokušavao ugroziti gostujuću obranu.

Opet prekid zbog dima

Vezane vijesti

U istoj minuti kao i protiv Anderlechta u četvrtak, Hajdukovi navijači na minutu i pol dimnom zavjesom prekinuli su utakmicu u Karlovcu. Od Uefine kazne za Anderlecht tresu se svi u splitskom klubu, a Hajdukovi navijači zaista bi trebali odustati od ovakvog načina odmaganja svom klubu i nogometu općenito. Dimnim kutijama nije mjesto na stadionima i to bi konačno trebali prihvatiti i u Torcidi.

Do 23. minute baš ništa nismo vidjeli, a onda je stigao bljesak Hajduka. Bulku je odlično ciljao s 25 metara, lopta je dugo letjela prema gornjem lijevom kutu domaćih vrata, no Sunara je efektnim letom odbio loptu u korner. Bio je to samo uvod za ono što će se dogoditi dvije minute kasnije.

Duje Čop i Ante Vukušić pokazali su da mogu igrati i zajedno. Prvi je uputio okomicu kroz obranu domaćina, drugi pretrčao Stamboliju i ljevicom u trku poslao loptu u suprotni kut za Hajdukovo vodstvo.

"Bili" su potom čvrsto zaključali sve prilaze svojim vratima, Karlovčani praktično nisu zaprijetili Radoševiću do odlaska na odmor. Pamić je brzo detektirao slabu točku u svojoj obrani i već u 34. minuti Stamboliju zamijenio Pilipovićem.

Drugo poluvrijeme otvoreno je najboljom prigodom Karlovca dotad. Novinić je dobio loptu od Kovačevića na pet metara, ostao je za trenutak sam, no poslao je loptu s vanjske strane lijeve Hajdukove vratnice. U 57. minuti odličan udarac s 25 metara uputio je Pilipović, a Radošević je izvadio loptu ispod grede.

Nezainteresirani Hajduk kao da je planirao dovući utakmicu do kraja s minimalnom prednošću bez potrebe za daljnjim naprezanjem, što se pokazalo pogrešnim još u splitskom gradskom derbiju. U 66. minuti Enes Novinić je odapeo s 20 metara u donji desni kut splitskih vrata, Radošević je nemoćan, Karlovac je izjednačio.

Hajduk je silovito krenuo s centra i pokušao preko Ljubičića i Čopa, no nije uspio. Mogli su i domaćini potpuno preokrenuti rezultat u 75. i 76. minuti, kada su Jerneić i Novinić bili u dobrim prigodama, no doba intervencija Radoševića i nepreciznost Novinića ostavili su rezultat u egalu.

Pritisnuo je Hajduk u finišu, prijetili su Ibričić i Čop, a dvaput je u sudačkoj nadoknadi bodove Splićanima mogao donijeti Ahmad Sharbini. Najprije nije uspio spremiti loptu glavom u mrežu nakon slobodnog udarca Ibričića i odbijene lopte Sunare, a potom je izašao oči u oči s karlovačkim vratarom, zaobišao i njega, no uspjeli su ga sustići karlovački stoperi i spriječiti da ubaci loptu u mrežu za pobjedu Hajduka.

Hajduk je tako u Karlovcu platio danak pobjede protiv Anderlechta, kao što je u splitskom gradskom derbiju izgubio dva boda tri dana nakon prolaza protiv Uniree. "Bili" više nisu na vrhu ljestvice.

• Obrisan korisnik04.10.2010. u 15:19
    pa dobro ti suci !?!..eto mamićevci, dobro kaže Špaco !
  • Obrisan korisnik04.10.2010. u 10:02
    @cameosis hahahahahaha pa nije valjda da to stvarno misliš?I u Hajduku su sve samo ne opušteni i baš zato što je sezona duga Hajduk nema šanse protiv Dinama
  • cameosis04.10.2010. u 03:39
    protivno je istina i to se vidi na vašim reakcijama da ste sada prvi put vodeći na ljestvici. zna se da je sezona duga i ako se dinamo 2-3 puta pokaže na vrhu nije bitno. na koncu će splitske momčadi zauzeti prva dva mjesta i zbog toga su u splitu i dalmaciji opušteni i staloženi u analizama... [više na forumu]